Emıtt Çeşmeli turizmcileri umutlandırdı!

Emıtt Çeşmeli turizmcileri umutlandırdı!

Turizm sektörünün en önemli fuarları arasında yer alan EMITT 2015-19. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na katılan Çeşmeli turizmciler, İstanbul’dan umutlu döndü.


Turizm sektörünün en önemli fuarları arasında yer alan EMITT 2015-19. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na katılan Çeşmeli turizmciler, İstanbul’dan umutlu döndü. Türkiye’nin önde gelen turizmcilerinin katıldığı fuarda sektörün nabzını tutan Çeşmeli turizmciler, 2015 yılında beklenenin aksine sektörün büyüyeceği düşünüyor.


Erken rezervasyon rakamlarının geçen yıla göre daha iyi seviyede olduğunu aktaran Boyalık Beach Çeşme Otel Müdürü Orhan Belge, sektörün duayenlerinin de bu yılın performansının 2014 yılına göre daha iyi olacağını ifade ettiğini söyledi. Belge, fuarda önemli bağlantılar yaptıklarını ve Çeşmeli turizmciler için çok verimli geçtiğini söyledi. Fuardaki izlenimlerinin ve erken rezervasyon rakamlarının 2015 yılında Çeşme’de turizm hareketliliğinin geçen yıla göre daha da artacağını gösterdiğini ifade eden Belge, “EMITT Fuarı, turizm sektörünün nabzını tutmak adına çok önemli. Fuardaki izlenimlerimiz, 2015 yılında bizi umutlandırdı. Erken rezervasyon rakamları da geçen yıla göre çok iyi gidiyor. Bu hareketliliğin devam etmesi halinde çok iyi bir sezon geçireceğimizi düşünüyorum. Rusya ile yaşanan sıkıntılara rağmen yabancı turist sayısında da çok azalma olacak gibi görünmüyor. EMITT Fuarı bizi umutlandırdı. Çeşmeli turizmciler olarak bizde de yeni sezon için hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Çeşme’de bu yıl iyi bir turizm sezonu bekliyoruz.” dedi.Habertürk Egeli