Emlak Katılım Varlık Kiralama kira sertifikası ihraç edecek!

Emlak Katılım Varlık Kiralama kira sertifikası ihraç edecek!

Emlak Katılım Varlık Kiralama'nın kira sertifikası ihracında referans alınacak, 90/10 kar paylaşım oranı üzerinden, 1 aylık katılma havuzunun yıllık basit brüt getirisi Emlak Katılım'ın internet sitesinde günlük olarak yayınlanacak.


Emlak Katılım Varlık Kiralama, Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yurtiçi kira sertifikası ihracının nitelikli yatırımcıya satışının tamamlanması hakkında açıklama yaptı. 

Emlak Katılım Varlık Kiralama'nın Türkiye Emlak Katılım Bankası A.Ş.'nin (Emlak Katılım) dönem bitiş tarihinden 2 iş günü önce gün sonunda açıklanan ve kira ödeme tarihinden bir önceki iş günü için geçerli olan 1 aylık referans katılma havuzu, 90/10 kar paylaşım oranı üzerinden, brüt getiri oranı dikkate alınacak. Kira sertifikası ihracında referans alınacak, 90/10 kar paylaşım oranı üzerinden, 1 aylık katılma havuzunun yıllık basit brüt getirisi Emlak Katılım'ın internet sitesinde günlük olarak yayınlanacak.

Emlak Katılım Varlık Kiralama'nın KAP açıklaması:
Değişken getirili ve 4 dönemsel kira ödemeli kira sertifikalarının her bir kira ödemesine baz teşkil edecek "Yıllıklandırılmış Brüt Basit Getiri Oranı" belirlenirken; Türkiye Emlak Katılım Bankası A.Ş.'nin (Emlak Katılım) dönem bitiş tarihinden 2 iş günü önce gün sonunda açıklanan ve kira ödeme tarihinden bir önceki iş günü için geçerli olan 1 aylık referans katılma havuzu, 90/10 kar paylaşım oranı üzerinden, brüt getiri oranı dikkate alınacaktır. Kira sertifikası ihracında referans alınacak, 90/10 kar paylaşım oranı üzerinden, 1 aylık katılma havuzunun yıllık basit brüt getirisi Emlak Katılım'ın internet sitesinde günlük olarak yayınlanacak olup, kira ödeme tarihlerinde yatırımcılara ödenecek getiri oranı Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda yayınlanacaktır.