23 / 09 / 2023

Emlak Konut Bakırköy Yenimahalle projesi için yer teslimi yapıldı!

Emlak Konut Bakırköy Yenimahalle projesi için yer teslimi yapıldı!

Emlak Konut Bakırköy Yenimahalle Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşım İşi ihalesini kazanan Baş Yapı'ya bugün arsanın yer teslimi yapıldı.Emlak Konut Bakırköy Yenimahalle arsa ihalesine en yüksek teklif Baş Yapı İnşaat'tan gelmişti. Baş Yapı arsa satışı karşılığı şirket payı toplam geliri olarak 62 milyon TL, arsa satışı karşılığı satış toplam geliri olarak ise 200 milyon TL teklifle ihaleyi kazandı. 


Emlak Konut Bakırköy Yenimahalle arsası üzerinde 64 yıllık  SSK Bakırköy Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi yer alıyor. SSK Bakırköy Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi 2011 yılında "depreme dayanıksız" gerekçesiyle taşınmıştı.


Emlak Konut'un Bakırköy arsası üzerinde iş merkezleri, ofis, büro, çarşı, çok katlı mağazalar, katlı otoparklar, alışveriş merkezleri, otel gibi konaklama tesisleri, lokanta, gazino, düğün salonu gibi ticaret ve hizmet fonksiyonlarına ilişkin yapılar inşa edilebilecek.


901 ada 18 parselde yer alan ticaret alanı imarlı arsa olan Yenimahalle arsasının parsel alanı 5 bin 250 metrekare, imara esas arsa alanı 5 bin 195 metrekare, emsal değeri 1,50, emsale esas inşaat alanı 7 bin 792,50 metrekare olarak belirlendi. Emlak Konut Bakırköy Yenimahalle arsası üzerinde yapılabilecek yapıların kat yüksekliği en çok 6 kat olabiliyor.Emlak Konut Bakırköy Yenimahalle projesi için yer teslimi yapıldı!Öznur YASLI/Emlakkulisi.com


Geri Dön