Emlak Konut'tan iddialı projeler geliyor!

Emlak Konut'tan iddialı projeler geliyor!

Yenibirlik Gazetesi köşe yazarı olan Yıldıray Gökkaya, bugünkü yazısında Emlak Konut'un kampanyasını değerlendirdi. Gökkaya, Emlak Konut'un projeleriyle ilgili de bilgi verdi.


Bugüne kadar yaptığı projelerle gayrimenkul sektöründe kaliteyi yukarı taşıyan, modern yaşam alanlarına imza atarak markalı projelerin gelişiminde önemli bir rol üstlenen Emlak Konut 2017 yılında da sektöre itici güç olmaya devam ediyor. 


Öncülük ettiği milli kampanyalarla sektörde satışları canlandırarak can suyunu gayrimenkule katan Emlak Konut'un son kampanyası 31 Mart'ta sona erecek. İki aylık kampanyanın daha ilk ay sonuçları bile rekorlar getirerek herkese moral olmuştu, ikinci ayın sonuçları da nisan ayında alınmış olacak. 


Bugün bahsetmek istediğimiz konu ise, hem yeni konut projelerinin takibini yapan konut alıcılarını, hem iş geliştirmek isteyen müteahhit ve proje geliştiricisi firmaları ilgilendiriyor. 


Emlak Konut 2017 yılı ihale takvimini açıkladı. Şirketin 2017 yılı içerisinde gelir paylaşımı ile 7, anahtar teslimi kapsamında ise 1 ihale gerçekleştirmesi bekleniyor. 

İşte ihale edilmesi beklenen arsalar ve yerleri: 


- İstanbul Zeytinburnu Beştelsiz 

- İstanbul Küçükçekmece 2. Etap 1. Kısım

- İstanbul Şişli Teşvikiye 

- İstanbul Başakşehir İkitelli 

- İstanbul Bakırköy Florya (Gs Arsası) 

-  İzmir  Tariş Arsaları 

- İstanbul Beykoz Riva (Gs Arsası)


Gelir paylaşımı ile yapılacak olan ihalelerin arsa alanı 1 milyar 416 milyon 607 metrekare olan arsaların ekspertiz bedeli ise 3 milyar 34 milyon 362 bin 8 lira olarak açıklandı. 


Anahtar teslimi kapsamında planlanan Kocaeli Körfez Ticaret ihalesinin arsa alanı ise 11 bin 966 metrekare büyüklüğünde. Alış maliyeti 2 milyon 187 bin 621 lira olan Kocaeli Körfez Ticaret projesinin ekspertiz değeri 5 milyon 961 bin 185 lira olacak. Her biri yeni heyecan yaratacak ve her biri gerçekten önemli lokasyonlarda yer alan arsaların önemli taliplerinin olacağını bugünden söylemek hiç de zor değil... 


Öncülük ettiği ettiği milli kampanyalarla sektörde satışları canlandırarak can suyunu gayrimenkule katan Emlak Konut'un son kampanyası 31 Mart'ta sona erecek.Yıldıray GÖKKAYA/Yeni Birlik