Emlak Konut'un tarihi kampanyası 4 ay uzatıldı!

Emlak Konut'un tarihi kampanyası 4 ay uzatıldı!Emlak Konut GYO, konut satışlarını canlandırmak için ağustosta başlattığı 1 aylık tarihi kampanyayı 4 ay daha uzattı . Geçmişe dönük borçların kapatılması için başlatılan yüzde 20 indirim seçeneği ise 30 Eylül’e kadar sürecek.


Emlak Konut GYO, konut satışlarını canlandırmak için ağustosta başlattığı 1 aylık tarihi kampanyayı 4 ay daha uzattı . Geçmişe dönük borçların kapatılması için başlatılan yüzde 20 indirim seçeneği ise 30 Eylül’e kadar sürecek.


Emlak Konut GYO'nun Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) hain darbe girişiminin ekonomiye ve konut satışlarına etkisini azaltmak için başlattığı tarihi kampanya rekor ilgi nedeniyle uzatıldı. Edinilen bilgilere göre 1 Ağustos itibarıyla başlatılan ve 31 Ağustos'ta sona erecek olan kampanya 31 Aralık'a kadar devam edecek. Stoklarını tüketen yüklenici firmaların ise kampanya kapsamında tekrar satış yapamayacakları da öğrenildi.


Emlak Konut indirim kampanyasının süresini uzattı!


BORÇ KAPATMA DA 1 AY UZADI

Geçmişe dönük borcu olan vatandaşın yüzde 20 indirimle borcunu kapatmak için de kampanya başlatan şirket, tüketiciden gelen yoğun talep nedeniyle süreyi 30 Eylül'e kadar uzattı. Emlak Konut Genel Müdürü Murat Kurum, tarihi kampanyaya yoğun ilgi olduğunu belirterek, "Ülkemizin geleceğine güvenen tüm sektörlerin bu tarz hamleler yapması gerekiyor" diye konuştu.


GYODER DE DÜŞÜNÜYOR

Kampanya atağına GYODER'in de katılmasıyla proje sayısı 86'ya konut sayısı da 56 bine çıkmıştı. GYODER Başkanı Aziz Torun, yaz durgunluğunun olduğu günlerde birçok vatandaşın tatilde olduğundan kampanyadan faydalanamadığı için süreyi uzatmayı düşündüklerini söylemişti.


FIRSAT 30 PROJEDE GEÇERLİ

30 projede 15 bin konutla başlatılan kampanyaya şu projeler dahil: Ağaoğlu Maslak 1453, Avrupa Konutları Başakşehir, Avrupark, Bahçekent Emlak Konutları dükkânlar, Bahçekent Emlak Konutları Ofisler, Bahçekent Flora, Başakşehir Emlak Konutları dükkânlar, Başakşehir Merkez Çarşı, Bulvar İstanbul, Emlak Konut Körfezkent dükkânlar, Esenler Emlak Konutları, Evora Denizli, Evora Tuzla 1. Bölge, Evvel İstanbul, Göl Panoroma Evleri, İstmarina, Karat 34, Koordinat Çayyolu, Metropol İstanbul, Nevşehir Emlak Konutları, Nidakule Ataşehir dükkânlar, Nidakule Kayaşehir, Park Mavera 1-2, Sofa Loca, Tema Şehir Konya, Tual Adalar, Tual Bahçekent.


25 GÜNDE 2.200 KONUT SATILDI

25 günde 2 bin 200 bağımsız bölüm satılan Emlak Konut projelerinde 1 milyar 450 milyonluk ciro yapıldı. Kampanyayla yüzde 0.7 faiz oranı ve 120 aya kadar vadeyle ev almak mümkün.


Sabah


Emlak Konut kampanyasında 1 ayda 1.7 milyar TL'lik konut satıldı!


Haber Posta Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı...Türkiye'nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketi olarak konut edindirme faaliyetlerini aralıksız sürdüren Emlak Konut GYO, darbe girişiminin ardından ev sahibi olmayı kolaylaştıracak tarihi bir kampanya başlatmıştı. Kampanya 15 bin konut ve ticari alanı kapsıyordu. Buna göre; evin yüzde 20'sini peşin ödeyenler, kalanı için yüzde 0.7 faiz, 120 ay vadeyle kredi kullanabilecekti. 


Dev firmalar sırada 


Kampanya 1-31 Ağustos arasında geçerli olacaktı. Ancak Emlak Konut, yoğun ilgi üzerine kampanyayı 4 ay daha uzatma kararı aldı. Böylece 31 Ağustos'ta sona erecek kampanya, 31 Aralık'a kadar devam edecek. Emlak Konut'un başlattığı kampanyaya Türkiye'nin dev inşaat firmaları da dahil olmuş ve kampanya kapsamındaki konut sayısı 71 bine çıkmıştı. İnşaat firmaları da kampanya süresini uzatmaya hazırlanıyor. 
Posta

Haber Sözcü Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı;


Emlak Konut GYO peşinat tutarı ve faiz oranında indirim sağlayan satış  kampanyasını yılsonuna kadar uzattığını duyurdu.  


Emlak Konut gayrimenkul piyasasındaki bekleme eğilimini  kırmak ve satışları artırmak için Ağustos ayı boyunca 30 farklı  projede peşinat ve faiz indirimine yönelik kampanya  düzenlemişti.


Şirketten KAP’a yapılan açıklamada, her bir proje için  satışların toplam vadeli kısmının şirket payı toplam gelirinin  yüzde 30 sınırı dolana kadar kampanyasının 31 Aralık 2016  tarihine kadar uzatıldığı belirtildi. Emlak Konut GYO’nun daha önce detaylarını açıklamış olduğu kampanya, şirketin 30 farklı projesinde yüzde 20 peşinat, 120 aya kadar vade ve vadeye TÜFE artış uygulaması; ya da yüzde 20 peşinat, 120 aya kadar vade, aylık yüzde 0.7 vade farkı uygulaması ile satış yapılmasını kapsıyordu.


SözcüHaber PR Ajansı'nda şu şekilde servis edildi....Türkiye'nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketi Emlak Konut GYO, ağustos ayında geçerli olan tarihi kampanyasındaki süreyi dört ay daha uzatma kararı aldı. Başarılı geçen ve tüm sektörlere örnek olan kampanya ile ilgili açıklama yapan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum,konut satışlarının lansmanlarda görülmeyen bir ilgiyle gerçekleştiğini vurguladı.


Emlak Konut'un yüklenici firmalarınıntoplam 30 projede 15 bin konut ve ticari alanla dahil olduğu'Ülkemizin Yarınlarına Güveniyoruz Kampanyası' aralık ayı sonuna kadar geçerli olacak. Kolay ödeme alternatifleriyle dikkat çeken kampanyaya göre; bağımsız bölüm bedelinin yüzde 20'si peşin ödenecek, yüzde 10'luk kısım ara ödeme olarak tahsil edilecek. Kalan yüzde70'lik ödemenin ise;TÜFE'ye göre ya da aylık yüzde 0.70 vade farkı ile 120 aya kadar taksitlendirilmesi mümkün olacak. 


"7 aylık toplam satış rakamlarına 1 ayda ulaşılmıştır"


Kampanyanın hedeflendiği gibi sektöre ciddi bir hareket getirdiğini söyleyen Kurum, "Şirketimiz 2016 yılı için 11.000 bağımsız bölüm 1 milyon 500 bin metrekare satılabilir alan ve bunların karşılığında 7 milyar 600 milyon TL satış hasılatı hedefi koymuştur. Temmuz ayı itibariyle 2.887 adet bağımsız bölüm 378.000 metrekare satılabilir alan ve 1 milyar 901 milyon TL satış hasılatına ulaşmış bulunuyoruz. Şirketimiz tarafından geliştirilen projelerde, 1 Ocak-31 Ağustos 2016 tarihleri itibariyle, toplamda 3.730.708.209,32 TL (KDV Hariç) değerinde, 5.386 adet bağımsız bölümün satışı (ön satışlar dahil) gerçekleştirilmiştir.Bu satışların toplamda 230.975.124,00 TL (KDV Hariç) değerindeki, 364 adeti yabancı ülke vatandaşlarına gerçekleştirilmiştir” dedi.


Kampanya sayesinde projelerin yaşanan gelişmelerden olumsuz etkilenmediğini, şantiyelerimizdeki işçilerin mağdur olmadığını hem de konut alıcılarını avantajlı seçenekler sunarak ev sahibi olmalarına katkıda bulunduklarını belirten Kurum, “Bu kampanyamızla birlikte ağustos ayında 2.547 adet bağımsız bölüm 407.029 metrekare satılabilir alan karşılığı 1 milyar 960 milyon TL değerinde satış gerçekleşti. Bir başka ifadeyle ilk yedi ayda yapmış olduğumuz satış toplamı kadar ülkemizin yarınlarına güveniyoruz kampanyasında bir ayda satış yapmış olduk. Bildiğiniz gibi kampanyamız yüklenicilerin Emlak Konut’a taahhüt ettiği rakamın %20 si ile ve ağustos ayı ile sınırlı idi. Gelen yoğun talep üzerine önce %20 yi% 30 a çıkardık daha sonra da % 30 sınırına ulaşamayan projelerimizde bu kota doluncaya kadar kampanya süresini aralık ayına kadar uzattık" diye konuştu.

Tüm sektörler kampanyaya destek verdi

Kampanya başladığında bankaların konut kredi faiz oranlarının aylık yüzde 1,08 seviyelerinde olduğuna dikkati çeken Kurum, “Sizlerin de yakından takip ettiği gibi Emlak Konut kampanyasının olumlu etkisi bir anda tüm sektöre yayıldı ve sektördeki diğer firmalar da kampanyamıza destek verdi ve aynı vade ve oranları onlar da uygulamaya başladı. Böylece tüm sektörde ciddi bir hareketlilik yaşandı. Bunu sonrasında sayın Cumhurbaşkanımızın da yaptığı uyarılar ve merkez bankasının aldığı tedbirlerle birlikte bankalardan da destek geldi ve faizler aylık yüzde birin altına indi. Biz şirket olarak devletimizin tüm kurumları gibi üstümüze düşeni yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz” dedi.

Ekonomiye ve geleceğe güvenin göstergesi...


Kampanyanın eşi benzeri görülmemiş şartlarla düzenlendiğinin altını çizen Murat Kurum, “15 temmuz gecesi ülkemiz milletimizin sağduyusu ve kahramanlığı sayesinde hain bir darbe girişimi atlatmış ve 16 temmuz sabahı çok daha aydınlık bir Türkiye’ye uyanmıştır. Bu süreçte ben demokrasimizin daha da güçlendiğini düşünüyorum ve ülkemiz insanı demokrasiye ne kadar bağlı olduğunu demokrasiyi nasıl sahiplendiğini tüm dünyaya ispat etmiştir. Liderinden gelen tek bir çağrı ile milyonlar meydanlara havaalanlarına dolmuş ülkesine hükümetine ve demokrasisine sahip çıkmıştır. 18 temmuz sabahı ekonominin tüm birimleri başarılı bir sınav vermiş ve hepsi kaldığı yerden sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam etmiştir.


Şirket olarak biz de 18 temmuz sabahı hem ülkemiz ekonomisi için hem de tankların uçakların karşısına dikilen insanlarımız için ne yapabiliriz diye düşünmeye başladık ve yüklenicilerimize hiçbir şantiyede işçi çıkarmamalarını tüm projelerin hızlı bir şekilde devam ettirilmesi talimatını verdik. Bunun içinde bizim de üstümüze düşen fedakarlığı yapacağımızı bizzat ifade ettim. Ve bu sürecin sonun da sizlerin de takip ettiğiniz ülkemizin yarınlarına güveniyoruz kampanyası çıktı. Bu kampanya da gelir paylaşımı ile geliştirdiğimiz projeler de %20 peşin ve 120 ay vade ile müşterilerimizin karşısına çıktık ve konut alıcılarına tüfe artışı yada aylık 0.70 vade farklı seçeneklerini sunduk. Biz ülkemizin önümüzdeki yıllarda göstereceği performansa güvendiğimiz ve makro ekonomik verilerin her geçen yıl daha iyiye gideceğine inandığımız için de yıllık tüfe artışından gelecek farkında maksimum %10 olacağını bunu üzerinde bir artış olmayacağını garanti ettik" diye konuştu.