Emlakçılardan 'Emlak Kanunu' talebi!

Emlakçılardan 'Emlak Kanunu' talebi! Emlakçılardan 'Emlak Kanunu' talebi!

Etimesgut Emlak Müşavirliği Dernek Başkanı Hakan Akçam, emlak danışmanlarının mesleklerinde yaşadıkları sorunların çözümü için çalışmalara start verildiğini açıkladı. Etimesgut Emlak Müşavirliği Dernek Başkanı Hakan Akçam, emlak danışmanlarının mesleklerinde yaşadıkları sorunların çözümü için çalışmalara start verildiğini açıkladı. 

Konuyla ilgili olarak Flaş Gazetesi'ne konuşan Eti-em-der Başkanı ve  Ankara  Tüm Emlakçılar Meslek Odası Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Akçam, şu açıklamalarda bulundu: 

"Girişimlerimiz ve takibimiz sonucunda, Emlak Danışmanı meslektaşlarımızın yaşadıkları sorunları ele almak üzere bir çalışma başlatıyoruz..Tüm Türkiye de mesleğimiz ve meslektaşlarımız STK lardan neler bekliyor.? Neler yapılmalı ..? Nerelerde olmalıyız.? gibi sorulara cevap almak üzere Ankara dan startı veriyoruz...

Son zamanlarda Mesleğimizin hak ettiği yerlerde olmaması ve meslektaşlarımız kanunlar tarafından korunmadığı İçin üzücü iş kayıpları yaşamaktadırlar, bir kesim meslektaşlarımız da ekonomik yönden zorlanıyorlar.

Son zamanlarda mesleğimizin hak ettiği yerlerde olmaması ve meslektaşlarımız kanunlar tarafından korunmadığı için üzücü iş kayıpları yaşamaktadırlar, bir kesim meslektaşlarımız da ekonomik yönden zorlanıyorlar. Sorunları biliyoruz ve takipçisiyiz. 

Emlak Kanunun çıkması mühim bir durum, ayrıca bu kanunun çıkana kadar olan süreçte ise yönetmeliğimizin mesleğimizi ve meslektaşlarımız Koruması yönünde ilgili değişikliklerin yapılması. Bu taleplerimizin dikkate alınarak buna ilişkin düzenlemenin yapılması meslektaşlarımızı saygın bir duruma getirecektir.”

Emlak danışmanlarından hukuki altyapı talebi!