15 / 08 / 2022

Emre Oral kimdir?

Emre Oral kimdir?

Mimar Emre Oral kimdir? Mimar Emre Oral, bugüne kadar hangi projelere imza attı? Emre Oral, ne zamandan beri Oram Mimarlık'ta görev alıyor? İşte Emre Oral'ın biyografisi..Emre Oral kimdir?

Emre Oral, firmanın müteahhitlik işlerinin lideri, inşaat ile tasarım işlerinde de yönetici ortaktır. Emre Oral, inşaat ve gayrimenkul geliştirme alanlarında yoğun bir deneyime sahiptir. Şirketin ticari süreçlerini de yöneten Oral, firmanın dizayn yönetimi ve inşaat proje yönetim süreçlerinde yer alır. 


Emre Oral,  inşaat sektörüne 2002 senesinde Oral’a ortak olarak katılması ile geçiş yapmıştır. Müteahhitlik alanında çalışmadan önce Emre Oral, Londra'da bir girişim sermayesi şirketinde Genel Müdür olarak görev yapmıştır. Girişim sermayesi tecrübesinden önce Türkiye'de medya sektöründe İcra Kurulu Üyesi ve Genel Müdür olarak çalışan Emre, Number One FM, Number One TV, Nickelodeon ve Discovery Channel dahil bir dizi medya kanalının kurucu yöneticisidir.


Emre kariyerinin başlarında Fransa'da  Paris’te  L'Oreal Cosmetics firmasında ve Genel Müdür Yardımcısı pozisyonunda Türkiye İstanbul Coca Cola Şişeleme Bölümünde  çalışmıştır. 

Emre Oral, 1990'da Amerika’da Illinois Wesleyan Üniversitesinden İşletme Lisansı Derecesini almış ve 1991 yılında Amerikan Uluslararası Yüksek Lisans Okulu olan Thunderbird'de Uluslararası İşletme  Master derecesini kazanmıştır.