09 / 08 / 2022

En güzel kış bahçe tasarımları!

En güzel kış bahçe tasarımları!

En güzel kış bahçe tasarımlarını yaparken hava koşullarını da değerlendirmek gerekiyor. Tasarımını yapacağınız kış bahçesinde öncelikle renklere karar vermeniz gerekiyor. Sonrasında ise kış bahçeniz için planı oluşturmalısınız...Yazın bahçe kullanımı kolay olsa da kışında bahçe keyfi yaşamak isteyenler için en güzel kış bahçesi tasarımlarını derledik. Konforlu bir o kadar da samimi bir kış bahçesi hazırlamak için öncelikle hava koşullarını dikkate alarak hazırlıklarınızı yapmanız gerekiyor. 


Mobilyalarınızla kış bahçenizde küçük bir oturma köşesi planlayabilirsiniz. Bu sayede karlı ve de yağmurlu havalarda manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca tente sayesinde kapalı olacağından yemek odası havası da yaratabilirsiniz. 


Dinlenmek için kullanmak istiyorsanız havadar ve dekoratif bir alan olmasını sağlamalısınız. Ayrıca renklerin uyumlu olması da çok önemli bir nokta. Soğuk havalarda genelde pastel tonlar tercih edilse de bu kasveti üzerinizden atmak istiyorsanız renkli ve uyumlu bir ortam oluşturabilirsiniz. 


Ayrıca kış bahçenizden manzarayı izlerken kullanabileceğiniz tekstil ürünleri de önemli.. Yastık, minder, masa örtüsü gibi ürünlerde seçeceğiniz renklerle kış bahçenizde bir armoni yakalayabilirsiniz. Aplik kullanarak da bahçenizi aydınlatabilirsiniz. 


Yerde halı kullanmak istemiyorsanız ya da beton olsun istemiyorsanız berced kullanabilirsiniz. Tabii bir kış bahçesinin olmazsa olmazı çiçeklerdir. Bunun için de renkli saksılar kullanabilirsiniz. 


En güzel kış bahçe tasarımları!


En güzel kış bahçe tasarımları!


En güzel kış bahçe tasarımları!


En güzel kış bahçe tasarımları!


Kübra GENÇ/Emlakkulisi.com