En uygun konut kredisini hangi banka veriyor?

En uygun konut kredisini hangi banka veriyor? En uygun konut kredisini hangi banka veriyor?

En düşük konut kredisi faiz oranının yüzde 1.55 oranında olduğu ve en yüksek konut kredisi faiz oranının ise yüzde 2.77 oranında olduğu görülüyor. Peki en uygun konut kredisini hangi banka veriyor? 

Bu hafta bankaların konut kredisi faiz oranları ortalaması yüzde 2.11 seviyesinde. Yapılan yükselişler sonrasında ise en düşük konut kredisi faiz oranının yüzde 1.55 oranında olduğu ve en yüksek konut kredisi faiz oranının da yüzde 2.77 oranında olduğu görülüyor. 

Takvim gazetesinde yer alan habere göre, bu konuda şu an için en uygun banka Ziraat Bankası. Konut kredisi faiz oranlarındaki artış ile beraber düşen konut satışlarını artırmak için konut satışı yapan firmalar ile bankalar arasında yapılan anlaşmalar sonucunda, vatandaşlar yüzde 0.98 faiz oranı ile konut sahibi olabiliyor. Peki en uygun krediyi hangi banka veriyor? İşte güncel kredi faiz oranları....

Konut Kredisi Faiz Oranları Haftaya Nasıl Başladı?

20 Mayıs tarihinden itibaren başlangıç gösteren hafta kapsamında bankaların hangi konut kredisi faiz oranları ile hizmet verdikleri de oldukça merak ediliyor. Bu hafta bankaların konut kredisi faiz oranları ortalaması yüzde 2.11 seviyesinde. Yapılan yükselişler sonrasında da en düşük konut kredisi faiz oranının yüzde 1.55 oranında olduğu ve en yüksek konut kredisi faiz oranının ise yüzde 2.77 oranında olduğu görülüyor. Son dönemlerde Türkiye'deki konut kredisi faiz oranlarının çok yüksek seviyeleri çıkması sonrasında Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak açıklamalarda bulunmuş ve Nisan ve Mayıs aylarında durumun biraz daha toparlanacağını ifade etmişti.

Bakanın bu açıklamaları sonrasında konut kredisi faiz oranlarını yüzde 0.98 seviyelerine geleceği tahmin edilirken bu hafta konut kredisi faiz oranı minimum yüzde 1.55 seviyesinden başlangıç gösterdi. Kredi Pazarı tarafından yapılan habere bakıldığında en uygun konut kredisi faiz oranı olan yüzde 1.55 ile 100 bin TL tutarında konut kredisi kullanıldığında bu kredinin aylık geri ödemesi 2 bin 470 TL seviyesinde oluyor. Toplam geri ödeme ise 154 bin 300 TL'ye denk geliyor. Bu hafta başı itibari ile bankaların konut kredisi faiz oranları aşağıdaki kısımda sıralandı;

Ziraat Bankası'nın konut kredisi faiz oranı yüzde 1.45. 150 bin TL'lik kredi kullanmak istediğinizde yüzde 1.45 faiz oranıyla 2 bin 645 TL geri ödüyorsunuz

Halkbank konut kredisi faiz oranları: Yüzde 1,65

Vakıfbank konut kredisi faiz oranları: Yüzde 1,45

Yapı Kredi Bankası konut kredisi faiz oranları; Yüzde 2,25

 

Yüzde 0.98 Konut Kredisi Veren Bankalar

Konut kredisi faiz oranlarındaki artış ile beraber düşen konut satışlarını arttırmak amacıyla, konut satışı yapan firmalar ile bankalar arasında yapılan anlaşmalar sonucunda, vatandaşlar yüzde 0.98 faiz oranı ile konut sahibi olabiliyor. Ziraat Bankası öncülüğünde başlayan kampanya sonucunda 500 bin Türk Lirası, 750 bin Türk Lirası ve 1 milyon 200 bin Türk Lirası seviyelerinde de kredi kullanımı mümkün. Banka ve gayrimenkul sağlayan firmaların anlaşması ise, şirketlerin aradaki faiz farkını banka ile anlaşarak ödemesi sonucunda da karşılanıyor. Anlaşma ilk olarak metropollerde geçerli olsa da yavaş yavaş ülke genelinde geçerli hale gelmiş oluyor.

Bankalar arasında en düşük faiz oranlarını uygulayan banka ise Ziraat Bankası olarak göze çarpıyor. Bankanın güncel konut ve ihtiyaç kredisi faiz oranlarına bakacak olursak; konut kredisi faiz oranı yüzde 1.45 oranında, ihtiyaç kredisi ise yüzde 1.75 oranında faizle veriliyor. Vade olarak ise 10 yıl konut kredisi için, 5 yıl ise ihtiyaç kredisi için vade veriliyor. Bu konuda şu an için en uygun banka Ziraat Bankası.

 

Konut kredisi faizleri dövizden nasıl etkilendi?