16 / 08 / 2022

Engin Yıldırım kimdir?

Engin Yıldırım kimdir?

25 yıldır alışveriş merkezleri ve gayrimenkul sektörlerinin önemli projelerine imzasını atan Engin Yıldırım kimdir? Engin Yıldırım hangi görevlerde bulundu?25 yıldır alışveriş merkezleri ve gayrimenkul sektörlerinin önemli projelerine imzasını atan Engin Yıldırım kimdir? Engin Yıldırım hangi görevlerde bulundu?

Engin Yıldırım Türkiye'nin önemli alışveriş merkezleri ve karma projelerinde ( Capitol, Olivium, M1 Tepe AVM'leri, Tepe Nautilus, Forum AVM'leri, MallArt Danışmanlık, Sapphire Çarşı, Plato AVM, Ağaoğlu Maslak 1453, City Mall Cyprus) ‘’ Genel Müdür, Koordinatör, Direktör, AVM Müdürü" vb. üst düzey yönetici olarak çalıştı.  Kariyerinde bir dönem kendi şirketim MallArt ile kiralama ve yönetim danışmanlığı hizmeti de verdi.

Engin Yıldırım kimdir?

Alışveriş Merkezleri sektöründeki ilk kitap olan ‘’Alışveriş Merkezi Yönetim Sırları’’ isimli kitabımı yazdı. Daha sonra ‘’Alışverişin mARKA Bahçesi’’ ve ‘’A'dan Z'ye Alışveriş Merkezi Yönetimi'’ isimli kitapları kaleme aldı. Sektörel veya ulusal basında AVM ve Perakende sektörlerine dair köşe yazılarına uzun yıllardır devam ediyor. AVM sektöründeki kariyerine devam ederken çeşitli üniversitelerde AVM ve Gayrimenkul sektörlerinin 'Yönetim, Kiralama, Markalaşma, İşletme ve Pazarlama' konularında öğretim görevlisi olarak dersler verip, seminer ve konferanslara konuşmacı olarak katıldı.

İş hayatına  Marmara Üniversitesine devam ederken başlayan Yıldırım İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Anadolu Ajansı'nda staj yaparak başladı.

 

AVM yönetimine dair 25 altın ipucu!