İsmet Yıldırım kimdir?

İsmet Yıldırım kimdir?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin konut üreten firması, İstanbul Konut İmar Plan Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin (KİPTAŞ) Genel Müdürü İsmet Yıldırım kimdir? İsmet Yıldırım'ın 2019 yerel seçimlerinde AKP'den Ümraniye İlçe Belediye Başkan Adayı olarak gösterilmesi bekleniyor...


İsmet Yıldırım kimdir?

İsmet Yıldırım, 1960 yılı İstanbul Ümraniye doğumlu. Bayburt kütüğüne kayıtlı olup aslen Rizeli olan İsmet Yıldırım bugün, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin konut üreten firması, İstanbul Konut İmar Plan Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin (KİPTAŞ) Genel Müdürü.

 

Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden 1982 yılında mezun olan İsmet Yıldırım, mezuniyetinden sonra aile şirketinde müteahhitlik ve danışmanlık hizmetleri verdi.

 

1999’dan beri bu görevde olan KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım, 7 Ekim 2010 günü düzenlenen Altın Adamlar Ödül Töreni'nde "Yılın Yöneticisi Ödülü" aldı.

 

Uluslararası Türksoy´la İpekyolu Dergisi´nin geleneksel "Altın Adamlar Ödül Töreni"nde konuşan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, kendisini "Türk Diline ve Kültürüne Hizmet Ödülü"ne layık görenlere teşekkür etti. Törende  Kiptaş  Genel Müdürü İsmet Yıldırım "Yılın  Yöneticisi Ödülü"nün sahibi oldu. 

 

İsmet Yıldırım, İstanbul Ticaret Odası Meclis Üyeliği ve İnşaat Müteahhitleri Komitesi Başkanlığı’nın yanı sıra bir çok vakıf ve dernekte yöneticilik yapmıştır. 

 

1999 yılından bu yana Kiptaş Genel Müdürlüğü görevini sürdüren İsmet Yıldırım, yabancı dili İngilizce olup evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

İsmet Yıldırım'ın müteahhit olarak inşaa ettiği konutlar: İsmet Yıldırım Pendik, Kadıköy, Büyük Çekmece ve Çengelköy’de 500 daire, 204 ofis, 4 büyük ticari bina, 200 işyeri ve 42 villanın inşasını gerçekleştirdi.

 

KİPTAŞ

KİPTAŞ, 1987 yılında yabancı sermaye ortaklığı ile imar planı ve mimari projeler yapmak üzere İMAR WEIDLEPLAN ismiyle kurulmuştur. 1989 yerel seçimlerinden sonra atıl hale gelerek tasfiye edilme noktasına gelmiş, akabinde yapılan 1994 yerel seçimleri sonrasında, İstanbul Konut İmar Plan Sanayi ve Ticaret A.Ş. ünvanını alarak yeniden yapılandırılmış bir İstanbul Büyükşehir Belediyesi kuruluşudur.

 

İstanbul’un çeşitli bölgelerinde yaşanabilir ve güvenilir kentler üreten KİPTAŞ; niteliksiz ve plansız yapılaşmaları önlemenin ötesinde gelişen İstanbul’un estetik mekan vitrini olarak ön plana çıkmaktadır. 

 

Başlıca görevi İstanbul’un çarpık yapılaşmasına çözüm getirmek olan KİPTAŞ, 8 Mart 1995 yılında kuruluşunu tamamlayarak faaliyete başladı. 

 

1995 yılından beri inşaat sektörünün önemli bir şirketi olarak faaliyet gösteren KİPTAŞ yüklendiği misyonun bilincinde, İstanbul halkına hizmet vermeye devam etmektedir.17 Mayıs 1995 tarihinde "BAŞAK-HİLAL Toplu Konut Projesi’nin ilk temelini attı. Artarak devam eden konut hamleleri sonucunda kuruluşundan bugüne 63.000 konut yaparak İstanbul’a kazandırdı.

 

KİPTAŞ; yaptığı konutların yanında bunların ihtiyacı olan yollar, atıksu ve yağmursuyu kanalları, içme suyu isale hatları, enerji, telefon, doğalgaz hatları, sokak aydınlatmaları, peyzaj uygulamaları, ağaçlandırma, çocuk oyun alanları, otoparklar, çarşı, dini ve sağlık tesisleri, okul, kreş ve spor alanlarını site sakinlerinin istifadesine sundu. 

 

Şehrin tarihi ve doğal yapısını bozmadan, orman ve su havzalarını koruyarak, hızlı ve ucuz konutlar üretmek, modern, yaşanabilir mekanlar oluşturmayı ana faaliyet alanı olarak belirleyen KİPTAŞ, bu doğrultuda her gelir grubuna hitap edecek, altyapısı çözülmüş, çevresi ve doğasıyla bütünleşmiş, estetik ve yaşanabilir yerleşim birimlerinin üretilmesi için alternatif planlar üretip hayata geçirmektedir.

 

İsmet Yıldırım'ın 2019 yerel seçimlerinde AKP'den Ümraniye İlçe Belediye Başkan Adayı olarak gösterilmesi bekleniyor.

KDK'dan kat mülkiyeti tapusuna uzlaştırma!
Kiptaş'ın yeni projeleri neler? İsmet Yıldırım açıklıyor!
İsmet Yıldırım 25 Eylül'de Tebernüş Kireçci'nin konuğu olacak!
KİPTAŞ, Metris Cezaevi'nin taşınmasını istiyor!

KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım AKP Ümraniye Belediye Başkan adayı mı?