01 / 07 / 2022

Enver Demirel Etimesgut'ta yatırım hamlesi başlattı!

Enver Demirel Etimesgut'ta yatırım hamlesi başlattı!

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Turkuaz ve Yapracık TOKİ Konutları 'nın yer aldığı, ilçenin yoğun nüfuslu yeni yerleşim alanlarından Yapracık Mahallesi 'nde yatırım hamlesi başlattı.
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Turkuaz ve Yapracık  TOKİ  Konutları 'nın yer aldığı, ilçenin yoğun nüfuslu yeni yerleşim alanlarından Yapracık Mahallesi 'nde yatırım hamlesi başlattı. 29 Mart seçiminden sonra Etimesgut'a bağlanan mahalleye yeni taşman binlerce Etimesgutlu'nun ihtiyaç duyduğu hizmetlerin acil olarak karşılanması için gerekli çalışmalar hızla tamamlanıyor. 

Bu kapsamda mahallede 2 parkın yapımı tamamlandı, 3 parkın daha yapımına başlanarak yılsonuna kadar tamamlanması planlandı. Mahalle sakinlerinden gelen talebi göz önünde bulunduran Etimesgut Belediyesi, mahalleye modern bir kapalı pazar yeri inşa etmek için de çalışma başlattı. İhale sürecinin ardından pazaryeri için ilk kazma vurulacak. 

Pazaryerinin yanı sıra mahalleye zabıta noktası kurulacak. 

Etimesgut Belediyesi, görev alanı dışındaki konularda da ilgili kurumlarla istişare ve işbirliği yaparak sorunlara çözüm arıyor. 15 bin konutun bulunduğu mahallede sağlık hizmetlerinin eksikliği dikkat önemli bir sorun. 

Etimesgut Belediyesi bu konuyu da Sağlık Bakanlığı ile görüşmeler yaparak çözmeyi hedefliyor. Mahalle'ye öncelikle Aile Sağlığı Merkezi açılması için çalışmalar devam ediyor. 


Yedigün