07 / 10 / 2022

Er Yatırım 4 yeni otel inşa edecek!

Er Yatırım 4 yeni otel inşa edecek!

Er Yatırım, 100 milyon dolarlık yatırımla turizm sektörüne adım atıyor. Four Points By Sheraton ile anlaşan grup, 4 otel yapacak..10 yılda 20 şehir oteli açma hedefiyle yola çıkan Er Yatırım, ilk 4 projesi için start verdi. Biri  İzmir  Bayraklı'da olmak üzere İstanbul Ataşehir, Kağıthane ve Kartal'da toplam 100 milyon dolarlık yatırım yapacak olan şirket, 4 otel için Starwood Hotels Grubu'nun orta segment markası Four Points By Sheraton ile anlaştı. Er Yatırım ve Turizm'in Genel Müdürü Ferzan Çelikkanat, ilk otelin 2016'nın son çeyreğinde İzmir'de açılacağını söyledi. Çelikkanat, "İzmir'deki otelimiz 110 odalı ve yatırım maliyeti arazi dahil 110 milyon dolar" dedi. İstanbul Ataşehir'deki otelin finans merkezine komşu lokasyonda olacağını belirten Çelikkanat, 170 odalı bu yatırımın maliyetinin ise 30 milyon dolar olacağını ifade etti. Kağıthane Cenredere'de yapılacak otelin ofis, AVM karma fonksiyonlu bir proje içinde yer alacağını belirten Çelikkanat, "Bu proje bir inşaat firmasına ait. Biz içindeki bir binayı otel olarak satın aldık. 160 odalı planladığımız bu otel için 35 milyon dolarlık yatırım yapacağız" diye konuştu. Kartal'daki projenin Hazine'den 30 yıllığına kiralandığını vurgulayan Çelikkanat, 170 odalı bu otelin 15 milyon dolara mal olacağı bilgisini verdi. 


TURİZMCİ DEĞİL YATIRIMCIYIZ 

Ferzan Çelikkanat, Sheraton markasıyla sadece bu 4 proje için anlaştıklarını kalan 16 otel için farklı markalarla çalışabileceklerini söyledi. Çelikkanat, sözlerini şöyle sürdürdü: "Biz otelci de değiliz inşaatçı da. Turizm işine tamamen yatırımcı kimliğimizle girdik. Doğru lokasyonda olduğuna inandığımız projeler yapıyoruz. İnşaatı bir firmaya yaptırıp sonrasında işletmesi için de en doğru markaya gidiyoruz. Bu duruşumuz markaya da yansıyor." Çelikkanat, Eskişehir, Konya, Mersin, Gaziantep, İzmit, Çanakkale, Adana, Mardin, Diyarbakır ve Trabzon'da da otel yatırımı planlarının olduğunu belirtti. 


EMİNÖNÜ'NDE TARİHİ HANI OTELE DÖNÜŞTÜRECEK

İstanbul Eminönü'nde tarihi bir hanı otele dönüştüreceklerini vurgulayan Çelikkanat, görüşmelerinin devam ettiğini ifade etti. Çelikkanat, "Bu han Fatih Süleymaniye'de, tarihi yarımadanın en güzel lokasyonunda yer alıyor. 98 odalı iş oteli olarak planladığımız bu proje için farklı bir markayla çalışacağız" dedi.


Sabah
Geri Dön