27 / 06 / 2022

Erdoğan Bayraktar, Halkalı'da Teknoloji Meslek Lisesi açtı!

Erdoğan Bayraktar, Halkalı'da Teknoloji Meslek Lisesi açtı!

Çevre ve Şehircilik Eski Bakanı Dr. Erdoğan Bayraktar, İstanbul Teknik Üniversitesi'yle protokol yapıp üniversitenin de katkılarıyla Halkalı'da ilk uygulamalı Teknoloji Meslek Lisesi'ni eğitime açtı. Çevre ve Şehircilik Eski Bakanı Dr. Erdoğan Bayraktar Halkalı'da ilk uygulamalı Teknoloji Meslek Lisesi'ni eğitime açtı. Açılan liseye İstanbul Teknik Üniversitesi destek veriyor. 

Karar Gazetesi'nde yer alan habere göre; ülkenin teknolojide atılım yapması için sadece bu konuya odaklı, uygulamalı eğitim veren teknik liselere ihtiyacı olduğunu belirten Dr. Erdoğan Bayraktar, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ile protokol yapıp üniversitenin desteğini aldı.

Bayraktar, VTK Vatand Teknoloji adıyla 4'ü İstanbul'da, diğer 3'ü Ankara, Kocaeli ve Bursa'da olmak üzere toplam toplam 7 teknik okul açmayı plandıklarını söyledi. İlk lise 2019-2020 eğitim-öğretim döneminde faaliyete başlayacak olan VTK Vatanda Teknoloji Koleji Atakent Kampüsü. Teknoloji eğitimleri şimdilik 5 alanda veriliyor; Bilişim Teknolojileri, Elektrik-Elektronik Teknolojileri, Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri ve Yenilebilir Enerji Teknolojileri.

VTK Vatan Teknoloji Koleji'nde eğitimler 10. sınıftan itibaren uygulamalı olarak yapılıyor. 20-24 kişiden oluşan sınıflarda, teorik dersler atölye ve laboratuvar çalışmalarıyla destekleniyor. Okul ve sanayi işbirlikleri ile iş dünyasının deneyimleri öğrencilerle paylaşılıyor. Öğrenen ve üreten öğrencileri yetiştirileceği VTK Vatan Koleji'nde öğrenciler aranan elemanlar olarak mezun olacaklar.

 Erdoğan Bayraktar, Halkalı da Teknoloji Meslek Lisesi açtı!

TÜM ÖĞRENCİLER MÜHENDİSLİĞE DE HAZIRLANIYOR

VTK Vatan Teknoloji'nde teknoloji temalı eğitimin yayında mühendislik fakültelerinde hazırlık için de özel bir eğitim veriliyor. Böylece mühendislik eğitimi almak isteyen öğrencilere destek olunuyor. 

BİR SONRAKİ HEDEF TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ

VTK Vatan Teknoloji Koleji ile 2019-2020 eğitim-öğretim hayatına başlayacaklarını söyleyen Bayraktar, 4 sene sonra da bir teknoloji üniversitesi kuracaklarının müjdesini verdi. Böylece ilk mezunlarından başlayarak tüm mezunlarının yüksek öğretimlerini de dilerse VTÜ Vatan Teknoloji Üniversitesi ile tamamlayabilmesi sağlanacak.