Eroğlu Holding’in DNM şirketine ödül!

Eroğlu Holding’in DNM şirketine ödül! Eroğlu Holding’in DNM şirketine ödül!

Strauss&Co, Eroğlu Holding’in DNM fabrikasını sınıfının en iyisi seçti. Levi’s’ın Red Tab Women serisi “Best in Class Mill” ödülünü aldı.


Eroğlu Holding’in Mısır’ın Dimyat şehrinde faaliyet gösteren denim kumaş fabrikası DNM, Levi Strauss&Co tarafından sınıfının en iyisi seçilerek “Best in Class Mill” ödülünü aldı. DNM bu ödüle, Levi’s’ın Red Tab Women serisi için ürettiği yüksek performans ürünü ile layık görüldü. DNM aynı zamanda, yüzde 40 oranında kaynağından su kullanımını azaltan ve kullandığı suyun yüzde 94,3’ünü geri dönüştüren teknolojiyle Levi’s’tan WATER<LESS™ MILL sertifikasını alan ilk denim kumaş üreticisi de oldu. DNM’e ödül, Bangkok’ta Levi’s’ın tedarikçileri ile buluştuğu Levi’s-Vendor Summit Awards’ta verildi.


DNM fabrikasında 10 milyon dolar yatırımla kurdukları atık su dönüşüm tesisinde, su tüketimini en aza indirmek için geleneksel biyolojik arıtma sistemi yerine kapalı devre arıtma sistemi kullandıklarını vurgulayan Eroğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Eroğlu şunları ifade etti:

“Levi’s tarafından dünyada ilk kez DNM’e verilen Water<Less Mill sertifikası ve Best in Class Mill ödülü, sadece bizim için değil ülkemiz için de büyük bir gururdur. Bir Türk şirketinin kazandığı bu başarı, ülkemizin denim ve tekstil sektöründe inovasyon ve sürdürülebilirlik açısından markalaşması adına son derece değerli bir başarıdır. Eroğlu Holding olarak bu başarıyı çevreye duyarlı üretim politikamızla kazandık. Tüm faaliyetlerimizi dünyamızı ve çevremizi koruma bilinciyle su kaynaklarının doğru kullanılmasının gerekliliğinin farkında olarak sürdürüyoruz.”


Bölgenin en büyük denim fabrikası

Mısır Dimyat’taki DNM ile bölgedeki en büyük entegre denim kumaş üreticisi olduklarını ve global denim markalarına hizmet verdiklerini belirten Eroğlu şunları söyledi:

“Ar-ge ve inovasyon çalışmalarını aralıksız sürdürerek doğa dostu üretim yapıyor, aynı zamanda yüksek tasarruf sağlıyoruz. 7 ayrı filtreleme işlemiyle üretimde kullanılan suyu yüzde 94,3 oranında geri dönüştürerek yeniden üretime kazandırıyoruz. Su tasarrufunun öneminin çokça arttığı günümüzde DNM bu çalışmalarıyla Levi Strauss&Co tarafından “WATER<LESS™ MILL sertifikasını alan ilk denim kumaş üreticisi olmaya hak kazandı. Elde ettiğimiz tüm başarılar, referans markalar tarafından da emeklerimizin ve hassasiyetlerimizin karşılık bulduğunu gösteriyor, bu da bizi gururlandırıyor.”


Marks & Spencer’dan Eco Laundry sertifikası

Eroğlu Holding, 30 yılı aşkın sektörel tecrübesiyle tüm fabrikalarında azalan su kaynaklarının tasarrufunu ön planda tutarak üretim yapıyor. Bu doğrultuda fabrikalarında süreç iyileştirme ve enerji yönetimi faaliyetleri üzerinde çalışan Eroğlu Holding, 2016 yılında çevre dostu üretim faaliyetleriyle dünyaca ünlü İngiliz giyim markası Marks&Spencer tarafından verilen “Eco Laundry” sertifikasının da sahibi olmuştu. Marks&Spencer’ın verdiği “Eco Laundry” Ekolojik Yıkama Ünitesi sertifikasını alan ilk firma olan Eroğlu Giyim, dünya üzerindeki standartları belirleyen ilk üretici firma oldu.