18 / 08 / 2022

Erzurum yeni imar planı ile ihya edilecek!

Erzurum yeni imar planı ile ihya edilecek!

Erzurum yeni imar planı ile ihya edilecek. EBB Başkanı Sekmen Müceldili Konağı'nda düzenlediği kahvaltılı basın toplantısında yeni imar nazım planı ile diğer proje ve çalışmaları hakkında bilgi verdi.EBB Başkanı Sekmen Müceldili Konağı'nda düzenlediği kahvaltılı basın toplantısında yeni imar nazım planı ile diğer proje ve çalışmaları hakkında bilgi verdi. 


Sekmen, modern şehirlerin Anayasası olarak bilinen 1/5000 ölçekli imar planının meclis gündeminde olduğunu ifade etti. Başkan Sekmen, hafta içerisinde yeni imar planının meclisten geçeceğine belirterek. "Erzurum yeni bir imar nazım planına kavuşmuş olacak. 1/5000 ölçekli planla birlikte şehir merkezini ihya edeceğiz. Yeni konutlar yapılacak. Tarihi sit alanları korunacak. 


Modern ve güzel bir şehrin inşasını başlatacağız. Ayrıca Kale Çevresi'ııden başlayarak 060 dönüm alanda da Koruma İıııar Planı yapıyoruz. Amacımız şehrin tarihi, kültürel dokusunu koruma altına almak." dedi. 


KIŞ SPORLARI TESİSLERİ YAPILACAK 


2019 Avrupa Gençlik Kış ûlinıpiyadları (EYOD'nın Erzurum'a verildiğini de hatırlatan Büyükşelıir Belediye Başkanı bu amaçla şehri yeni sportif tesislerin yapılacağını söyledi. Sekmen. yeni tesisler ile birlikte yapılacak EYOF yarışları için yeni milli sporcuların da yetiştirileceğine dikkat çekerek."EYOF'u kazandık. EYOF için sadece tesis yapmayacağız. Bu uluslararası organizasyonda yarışıp başarılı olacak sporcu gençleri de yetiştireceği. Malumunuz EYOF. 201 l'de Erzurum'da düzenlenen Uluslararası Kış Oyunları'nın bir üst klasmanı" diye konuştu. 


NEW CİTY'DEKİ SORUMLULAR HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK' 


Yapımı yılan hikayesine dönen ve bin 40 kişinin nıagdıır edildiği Nevv City konut projesiyle ilgili olarak da Cumhuriyet Başsavcılığı'na sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunduklarını sözlerine ekleyen Sekmen. "Hukuka bağlıyız. Geçen Haziran ayında İçişleri Bakanlığı'ndaıı müfettişler gelip konuyla ilgili rapor hazırladı. O raporu henüz görmedik. 


Ayrıntılı Haber