19 / 08 / 2022

Esenler Belediyesi ve Giresun Belediyesi arasında kentsel dönüşüm sözleşmesi! 

Esenler Belediyesi ve Giresun Belediyesi arasında kentsel dönüşüm sözleşmesi! 

Esenler Belediyesi ve Giresun Belediyesi arasında "Kentsel Dönüşüm Bilgi ve Tecrübe Aktarımı" kapsamında bir sözleşme imzalandı...Türkiye'nin büyük dönüşümünün yapıldığı Esenler'in kentsel dönüşüm konusundaki tecrübelerinden faydalanmak isteyen Giresun Belediyesi ile Esenler Belediyesi arasında bir sözleşme imzalandı. 

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, göreve gelmesi ile başlattığı kentsel dönüşüm hareketinin bütün bilgi ve tecrübelerini Giresun Belediyesi ile paylaşacak.

Esenler'in tecrübelerinden faydalanmak İstiyoruz

İmzalar atıldıktan sonra ilk konuşmayı yapan Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, "Türkiye'nin kentsel dönüşüm açısından en tecrübeli kurumu olan Esenler Belediyesi ile kentsel dönüşüm konusunda teknik yardım, bilgi ve tecrübe aktarımıyla ilgili bir birliktelik içerisinde bulunacağız. Giresun'da Esenler Belediyesi'nin dönüşümle alakalı tecrübesinden yararlanmak istiyoruz. Desteklerinden dolayı Başkanımıza ve yönetimine çok teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Kentsel Dönüşüm Tecrübelerimizi Giresun'a Taşıyacağız

'Esenler'deki Giresunlulara katkı üretecek kentsel dönüşüm çalışmasını birlikte yürüteceğiz' diye konuşan Tevfik Göksu, şunları kaydetti: 

"Esenler olarak kentsel dönüşümdeki bugüne kadar yapmış olduğumuz metotları ve başarıları Giresun'a taşımak istiyoruz. Bilgi ve tecrübe paylaşımımızla beraber bizim yaşadığımız tecrübeleri yaşamadan hemen işe başlanması için yapılabilecek adımların, hem fikri hem de fiili danışmanlığını üstleneceğiz."

Esenler'de kentsel dönüşüm hız kesmiyor!