Esenlerde örnek daireler ne zaman gösterilecek?

Esenlerde örnek daireler ne zaman gösterilecek?Havaalanı Kentsel Dönüşüm Konutları'nda kura çekim ve teslim tarihleri belli oldu. Şu ana kadar örnek dairelerin hak sahiplerine gösterilmediği projenin kura çekimi, 31 Mart 2016'da...


Havaalanı Kentsel Dönüşüm Konutları'nda kura çekim ve teslim tarihleri belli oldu. Şu ana kadar örnek dairelerin hak sahiplerine gösterilmediği proje kapsamında inşa edilen 2 bin 358 konut ve 42 işyerinin kura çekimi, 31 Mart 2016 tarihinde yapılacak. Havaalanı Kentsel Dönüşüm Konutları'nda kura çekim ve teslim tarihleri belli oldu. Şuana kadar örnek dairelerin hak sahiplerine gösterilmediği proje kapsamında inşa edilen 2 bin 358 konut ve 42 işyerinin kura çekimi, 31 Mart 2016 tarihinde yapılacak. 


Esenler Belediyesi ESKON A.Ş. (Esenler İnş. San. ve Tic. 

A.Ş.j'den yapılan açıklamada, Emlak GYO ile yapılan görüşmeler sonucunda, Havaalanı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Pıojesi'nde konut ve işyeri kuralarının 31 Mart 2016 tarihinde çekileceği belirtildi. Konut ve iş yerlerinin teslimlerine ise 31 Mayıs 2016 tarihinde başlanacağı kaydedildi. 


Erken ödemeye % 5 indirim


ESKON açıklamasında, hak sahiplerinin ödemelerine ilişkin bir fırsata da değinildi. Açıklamada, erken ödeme yapmak isteyen hak sahipleri için: "ESKON Esenler İnş. San. ve Tic. A.Ş.'ye olaıı konut ve işyeri borçlarınız ile ilgili sizlere bir fırsat sunuyoruz. ESKON A.Ş. ile erken ödeme sözleşmesi yapıp, borçlarınızı 31 Aralık 2015 tarihine kadar ödemeniz halinde, güncel borç tutarınızda %5 indirim uygulanacaktır" denildi. 


Hak sahipleri: Daha dairelerimizi görmedik


Kura çekim ve teslim tarihinin açıklanmasının ardından görüştüğümüz bazı hak sahipleri, "Esenler Belediyesi ESKON A.Ş. dairelerimizin kura tarihini ve teslim tarihini açıkladı. 

Bundan dolayı mutluyuz ama asıl bizim görmek istediğimiz dairelerimizin nasıl olduğudur. Bildiğiniz gibi daha önce dairelerimizde bir metrekare sorunu yaşamış ve bu yüzden iki kez belediyeye gitmek zorunda kalmıştık. Şimdi bize verilen sözlerin tutulup tutulmadığını öğrenmek ve yerinde görmek için örnek daireleri gezmek istiyoruz. Yetkililerimiz inşallah en kısa süre içerisinde örnek daireleri bizlere gezdirirler. Ve bizlerde rahat ederiz." diye konuştular. 


Haber Ekspress