Esenyurt’ta yüzde 20 harç indirimine devam!

Esenyurt’ta yüzde 20 harç indirimine devam! Esenyurt’ta yüzde 20 harç indirimine devam!

Esenyurt Belediyesi Meclis Toplantısı’nda imar, iskan ve yeni işyeri ruhsat harçlarına yüzde 20 oranında indirim yapılması kabul edildi. 

Esenyurt Belediyesi Meclis Toplantısı’nın ocak ayı ikinci oturumu Meclis Salonu’nda düzenlendi. 

İstanbul Times Gazetesi'nde yer alan habere göre, Meclis'te konuşulan imar, iskan ve yeni işyeri ruhsat harçlarına yüzde 20 oranında indirim yapılması maddesi görüşülüp kabul edildi. 

Toplantıya başkanlık yapan Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe, 3 aylık yapılan yüzde 30’luk indirimin Aralık ayının sonunda bitirildiği bildirerek, “Vatandaşlarımızın memnuniyetini kazanan bu uygulamayı 10-31 Ocak tarihleri arasında sürdürmeyi kararlaştırdık. Ancak daha önce yüzde 30 oranında uygulanan indirim de önceden bu işlemi yaptıranların haklarını korumak için oranı yüzde 20’ye düşürdük. Bu durum imar barışıyla birlikte vatandaşa iskan noktasında çifte avantaj sağlayacak” açıklamasında bulundu.

Oturumda Esenyurt geneli bisiklet yolu projesinin de Fen İşleri Müdürlüğü’ne havalesi yapıldı. Başkan Alatepe, bisiklet yolunun Esenyurtlu vatandaşlara faydalı olacağını kaydetti.Yapılan oylamayla gündemdeki 23 madde kabul edildi.

pus