Eskişehir Atatürk Stadı'nın yıkım protokolü imzalandı! Millet bahçesi oluyor!

Eskişehir Atatürk Stadı'nın yıkım protokolü imzalandı! Millet bahçesi oluyor! Eskişehir Atatürk Stadı'nın yıkım protokolü imzalandı! Millet bahçesi oluyor!

Eskişehir Atatürk Stadı, millet bahçesi oluyor. Stadın millet bahçesine dönüştürülmesi kararı sonrası yıkım için protokol imzalandı.Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, Atatürk Stadı'nda düzenlenen Eskişehir Türk Dünyası Millet Bahçesi protokol imza töreninde konışma yaptı. Çakacak konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, bazı kentlerde yeni yapılan statlar nedeniyle eskilerinin bulunduğu alanların millet bahçesine çevrileceği müjdesini verdiğini hatırlattı.

Anadolu Ajansı muhabirlerinden Deniz Açık'ın haberine göre, Çakacak, Eskişehir'in de millet bahçesine sahip olacak iller arasında bulunduğunu ifade etti. Çakacak, "33 bin kişilik yeni stadımız  TOKİ  tarafından yapılmasıyla üzerinde bulunduğumuz stadyum atıl duruma düşmüştü. Milletin hizmetinde olması için millet bahçesi yapılması kararı alındı. Eskişehir olarak millet bahçesi için ilk harekete geçen kent olmak istiyoruz. TOKİ ile görüşüp, Eskişehir Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı olarak yıkımını üstlenebileceğimizi söyledik. Millet bahçesinin bir an önce milletimizin hizmetine girmesini istiyoruz. Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığına yıkım protokolüyle yıkımının verilmesi dolayısıyla hem Türk Dünyası Vakfı Başkanı olan Sayın Nabi Avcı'ya ve TOKİ Başkanı Ergün Turan'a teşekkür ediyorum. Valilik olarak yıkım işlemlerini hemen başlayacağız. Yıkımın ardından TOKİ ve Türk Dünyası Vakfı birlikte çalışma yapacak." şeklinde konuştu.

"Yıkımı valiliğimiz hemen yapacak"

TOKİ Başkanı Ergün Turan da millet bahçesi olacak eski statların kent merkezlerinde bulunduğunu söyledi. Turan, "Millet bahçesi için ilk yıkımı Eskişehir'de yapacağız. Yıkımı valiliğimiz hemen yapacak. Millet bahçesini de Türk Dünyası Vakfı ile TOKİ teknik destek vererek yapacağız." dedi.

Vali Çakacak, TOKİ Başkanı Turan ve AK Parti Eskişehir Milletvekili Avcı, daha sonra protokolü imzaladı.