28 / 05 / 2022

Eskişehir'de TOKİ konutlarının hak sahipleri belirlendi!

Eskişehir'de TOKİ konutlarının hak sahipleri belirlendi!

TOKİ'nin, Eskişehir'in merkez Odunpazarı ve Tepebaşı ilçelerinde inşa edeceği sosyal konutların hak sahipleri noter huzurunda gerçekleşen kura çekilişi ile belirlendi...Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ), Eskişehir'in merkez Odunpazarı ve Tepebaşı ilçelerinde inşa edeceği sosyal konutların hak sahipleri belirlendi.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, Porsuk Spor Salonu'nda düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Odunpazarı Mamuca Mahallesi'ndeki 500 konut için 8 bin 143, Tepebaşı Zincirlikuyu Mahallesi'ndeki 500 konut için ise 8 bin 58 kişinin başvurduğunu ifade etti. 

Vatandaşların ev sahibi olmaları için ellerinden gelen tüm çabayı gösterdiklerini söyleyen Günay, hak sahiplerine evlerinin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Eskişehir de TOKİ konutlarının hak sahipleri belirlendi!

Kura çekimi sonucu isimleri anons edilenler, sevinçlerini yakınlarıyla paylaştı.

Hak sahiplerinden şehit babası Mıstık Özer, gazetecilere yaptığı açıklamada, oğlunun 2016 yılında şehit olduğunu söyledi.  Özer, "Allah, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a uzun ömür versin, başımızdan eksin etmesin. Onun sayesinde ev sahibi olduk. Teşekkür ediyorum." dedi.

Kura çekimine AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan ile çok sayıda kişi katıldı.