Ethereum’da sert düşüş yaşandı!

Ethereum’da sert düşüş yaşandı!


Bitcoin'den sonra ikinci büyük para birimi olan Ethereum'da sert düşüş yaşadı. Diğer kripto para birimleri de düşüş trendine girdi.


Coingecko'da yer alan verilere göre piyasalar son 24 saatte yüzde 1.5 düşüş yaşadı ve 2 trilyon 743 milyar dolar seviyelerine geriledi. Yeni Akit'te yer alan habere göre; Bitcoin ise yüzde 0,03 seviyesinde yükseldi. Geçtiğimiz günlerde ise Bitcoin, 60 bin doların üzerine çıkmış ve yeniden gerilemişti.

Haftanın dördüncü gününde Bitcoin’de yüzde 0,03'luk bir değer kazandı. BTC'nin fiyatı 56 bin 790 dolar seviyesinde işlem görüyor. Piyasalardaki düşüşün daha fazla olması sebebiyle Bitcoin hakimiyeti yüzde 39.15'e çıktı.

Ethereum’da sert düşüş yaşandı!

Ethereum ise dünkü hızlı yükselişi sonrasında sert düşüş yaşadı. ETH'nin fiyatı yüzde 4.3 geriledi ve 4 bin 523 dolar seviyesine indi. ETH son 7 günde ise yatırımcısını yüzde 6.2 kara geçirdi. Özellikle Bitcoin’in durgunlaştığı şu süreçte Ethereum özellikle bitcoin’e karşı son üç buçuk yılın en büyük atılımını yaptı. Ethereum Aralık ayının ilk günü itibarıyla Haziran 2018 döneminden bu yana en yüksek seviyesine ulaşmayı başarmıştı.

Ethereum tarihi zirvesini zorluyor!