Ev dekorasyonunda renklerin önemi!

Ev dekorasyonunda renklerin önemi!Evinizi dizayn ederken bazen renkleri özgürce kullanmaktan çekinebilirsiniz. Ama yukarıdaki örnek sizi cesaretlendirmek için yeterli bir model olur herhalde


Alman dizaynır Lars Contzen'in sihirli bir dokunuşla hayata geçirdiği bu oda farklı geometrik şekillerle de desteklenince ortaya bu kadar keskin kontrast olmasına rağmen çok şık ve keyifli bir manzara çıkmış.  

Keskin çizgileri seviyor  

İç dekorasyonda canlı renkleri ve keskin geometrik şekilleri birarada kullanmayı seven dizaynır, Colourcorage yani renk cesareti anlamına gelen tasarımlarıyla bir nevi meydan okuyor. Contzen'in en büyük özelliklerinden biri de renkleri yumuşatmadan ya da silikleştirmeden en yoğun halleriyle kullanmayı tercih ediyor olması. Alttaki ahşap koltuk ise Vito Selma'ya ait. Filipinli dizaynır ahşabı farklı formlara sokarak bilinenin aksine bir sedir ortaya çıkardı.

Renkler ve desenler harekete geçiriyor

KMP Furniture tarafından vitrine çıkan The Xalcharo Chair Collection, desenlerin ve canlı renklerin karıştırıldığı kumaşlarla bambaşka parçalar haline geldi. çok sade olduğunu düşündüğünüz evinizin bir köşesine koyacağınız bu renkli koltuklar ortama beklediğinizin de üstünde bir canlılık katacaktır. Denemeye değer...

Mutfakta siyah ve kristal şıklığı

Elica'nın tasarladığı bu taşlı lamba, özellikle çok fazla göz ardı edilen mutfakların da önemsenmesi gereken bölümler olduğunun altını çiziyor. Siyah lake bir masayla taçlandırılan bir mutfakta vakit geçirmek hoşunuza gidecektir.

Sabah