13 / 08 / 2022

Ev sahiplerine müjde! 50 bin lira verilecek. Bakan açıkladı, başvurular bugün başladı

Ev sahiplerine müjde! 50 bin lira verilecek. Bakan açıkladı, başvurular bugün başladı

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Konutlarda Isı Yalıtım Projesi'nin detaylarını sosyal medya hesabından paylaştı.Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın duyurduğu Konutlarda Isı Yalıtım Projesi’ne başvuruların başladığını açıkladı. 

Projenin detaylarını Twitter hesabından paylaşan Nebati, başvuruların bugün başladığını duyurdu. 

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yürütülen çalışmalarla ısı yalıtımını sağlamak amacıyla başlatılan kredi paketine bugün başvurular başladı.

Paketle 50 bin liraya kadar, 60 ay vadeli 0,99 faiz oranıyla kredi kullanımı sağlanacak.
Krediden yararlanmak isteyenler, ilk olarak yalıtım firmalarıyla Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği'ne uygun olarak yalıtım sözleşmesi yapacak.

Ardından sözleşme kredi kullandıracak bankaya verilir ve kredinin yüzde 60’ı yüklenici firmaya ödenecek. Yalıtım işleminin bitmesinin ardından alınan ve en az C sınıfı olan Enerji Kimlik Belgesi'nin bankaya verilmesiyle yüzde 40'lık kalan kısmın da ödenmesi gerçekleşecek.

Böylece kredi ödemesi bankalarca konut sahibine değil direkt yalıtım firmasına yapılacak.

Ev sahiplerine müjde! 50 bin lira verilecek. Bakan açıkladı, başvurular bugün başladıSorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.