11 / 08 / 2022

Evim Mağdurları 24 Ocak'ta yeniden TMSF'de!

Evim Mağdurları 24 Ocak'ta yeniden TMSF'de!

Faizsiz konut şirketlerine yatırdıkları paraları geri alamayan Evim Mağdurları 24 Ocak 2022 tarihinde Şişli'de yer alan Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu binası önünde toplanacak.Faizsiz konut şirketlerine yatırdıkları paraları geri alamayan Evim Mağdurları yeniden bir araya geliyor. Mağdurlar 24 Ocak 2022 tarihinde Şişli'de yer alan Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu binası önünde toplanacak.

Geçtiğimiz Kasım ayında gerçekleştirdikleri eylemde TMSF'den olumlu bir yanıt alamayan mağdurlar Türkiye'nin dört bir yanında bazı eylemler yapmıştı. Binlerce evim mağduru İstanbul, Konya, Trabzon, Bursa, Gaziantep'te yaptıkları eylemlerle sosyal medya sitesi Twitter'da da altı saat gündemde kalmışlardı. 

Evim Mağdurları 24 Ocak ta yeniden TMSF de!

"54 bin aile tek yumruk" sloganıyla bir araya gelen mağdurlar konuyla ilgili olarak yaptıkları açıklamada "Yalana, dolana, hayalleri çalana karşı hakkımız olanı almak için geliyoruz." dedi.

Verilen sözlerin tutulmadığını söyleyen Evim Mağdurları 24 Ocak tarihinde TMSF önünde toplanacak. 81 ilden mağdurun katılacağı eyleme katılımın yoğun olması bekleniyor.

Evim Mağdurları 24 Ocak ta yeniden TMSF de!

Neler olmuştu? 

"54 Bin Evim Mağduru Tek Ses Tek Yürek" sloganıyla yollara düşen 'Evim Mağdurları Platformu' üyeleri geçtiğimiz Ekim ayında da başkent Ankara'ya giderek Kamu Denetçiliği Kurumu'yla görüşmüştü.

Halk arasında faizsiz konut ve taşıt edindirme platformu olarak bilinen toplamda 35 tasarruf finansman şirketinden 21 tanesi geçtiğimiz Temmuz ayında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından tasfiye edilmişti. 

Evim Mağdurları 24 Ocak ta yeniden TMSF de!

Geçtiğimiz aylarda sık sık gündeme gelen Tasarruf Finansman Şirketleri ile ilgili bir açıklama yapan Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) ve Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) 6 şirketin daha devrolduğunu bildirmişti. Yapılan resmi açıklamada BDDK ve TMSF'nin dört aydır yaptıkları çalışmalar sonucunda tasarruf finansman şirketlerinin yaptığı uzun vadeli sözleşmeler sebebiyle tasfiye sürecinin 10 seneyi aşması beklendiğinden faaliyetlerine devam eden iki şirketin daha taleplerinin kabul edildiği bildirilerek, "Buna göre, tasfiye halindeki 21 şirketten 6 şirketin sözleşmeleri, Katılım Evim ve İmece Evim’e devredilecektir." ifadeleri yer aldı.
 

Evim Mağdurları AK Parti İl Başkanlıkları önünde eylem yapacak!

Ceren YÖRÜK/Emlakkulisi.com