Evim Türkiye’de Lens Yapı’ya gurbetçi ilgisi!

Evim Türkiye’de Lens Yapı’ya gurbetçi ilgisi! Evim Türkiye’de Lens Yapı’ya gurbetçi ilgisi!

Lens İstanbul ve Ataşehir Modern projeleriyle Anadolu Yakası’nın en büyük markalı konut proje üreticisi firma konumuna gelen Lens Yapı, 8-10 Şubat 2019 tarihlerinde Almanya’da düzenlenen Evim Türkiye Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı’nda gurbetçilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı...


Lens İstanbul ve Ataşehir Modern projelerini gerçekleştiren Lens Yapı, 8-10 Şubat tarihlerinde Almanya’da düzenlenen Evim Türkiye Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı’nda Avrupa’nın her noktasından gelen gurbetçilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Lens Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Mert Kutlu, projelerinde özellikle yatırım için 1+1 ve 2+1 dairelerin büyük talep gördüğünü söyledi. Kutlu, "İlk kez düzenlenen Evim Türkiye fuarında Avrupa’nın çeşitli bölgelerinde yaşayan Türk vatandaşlarından yoğun ilgi görmek bizleri mutlu etti. Gurbetçi vatandaşlarımızın, Türkiye’de mülk sahibi olma çalışmalarını hızlandırdıklarını gözlemledik. Ana ulaşım aksları üzerinde yer alan Lens İstanbul ve Ataşehir Modern projelerimizde, Evim Türkiye özelinde yüzde 20+5 indirim avantajından oluşan bir kampanya hazırladık. Bu sayede, Lens İstanbul’da 63.000 euro’dan, Ataşehir Modern’de ise 92.000 euro’dan başlayan fiyatlarla projelerimiz görücüye çıktı. Avrupa’daki Türk vatandaşlarımızın yatırım amacıyla yoğun ilgi gösterdiği 1+1 ve 2+1 konutlar, satışlarımızda yüzde 10’luk artış yakalamamızı sağladı" şeklinde konuştu.

Avrupa’da satış ofisleri geliyor

Kutlu, Ataşehir Modern ve Lens İstanbul projelerinin İstanbul’un ulaşım kesişim noktalarında yer almasından dolayı çok fazla talep gördüğünü ve KDV’nin sıfırlanmasının gurbetçiler için bir fırsat olduğunu dile getirdi. Kutlu, "Yıl sonuna kadar teslimatlarını gerçekleşeceğimiz, 1.162 daireden ve 85 ticari alandan oluşan Lens İstanbul projemizin şimdiye kadar yüzde 80 satışını tamamladık ve satışlarımıza baktığımız zaman ise yüzde 20’sini yurt dışında yaşayan Türklere gerçekleştirdik. Özellikle tatil dönemi nedeniyle geldikleri haziran ve temmuz aylarında satışlarımızda yüzde 50’lik bir artış yaşadık diyebiliriz. Evim Türkiye Fuarı’nın yüksek bir ilgi göreceğine ve yüksek yatırım potansiyeli barındırdığına inanıyoruz. Yakın gelecekte gurbetçi vatandaşlarımızla projelerimizi buluşturmak adına yerel satış ve tanıtım ofisleri açmak şirket hedeflerimiz arasında yer almaktadır" değerlendirmesinde bulundu.

Konut edinmek için fırsat

Kutlu, Lens İstanbul projesinin yer aldığı Kurtköy’de konut satış fiyatlarının bir yılda yüzde 20, 5 yılda yüzde 100’ün üzerinde arttığını belirtti. Kutlu, 5 yıl önce metrekaresi bin 500 TL olan konut fiyatlarının 5 bin TL’ye dayandığını sözlerine ekledi. Kadıköy ve Üsküdar metrosunu birbirine entegre edecek Sabiha Gökçen-Kurtköy Metro hattı durağının 2020 yılında açılmasıyla daha da değerlenecek Lens İstanbul’da, Yenişehir durağı ise Lens İstanbul projesinin tam içine açılıyor.

Lens İstanbul, Türkiye’nin en büyük semt çarşısını da içinde bulunduruyor. Ticari alanlar da Türkiye’nin önde gelen perakende markaları açılışla birlikte yer alacak. Ataşehir Modern projesini de fuarda ilk kez gurbetçilerin beğenisine sunacaklarını söyleyen Kutlu, modern bir hayatın izlerini taşıyan Ataşehir Modern’de ise 43 katlı Flex Kule, 35 katlı Balance Kule ve 25 katlı Grand Kule bulunduğunu ve projenin 979 daireden ve 10 bin metrekare olan 44 adet ticari alandan oluştuğunu da belirtiyor.

Web: http://www.lensyapigrup.com/