Evleneceklere devletten 65 bin TL destek!

Evleneceklere devletten 65 bin TL destek! Evleneceklere devletten 65 bin TL destek!

Çeyiz katkısı 7 bin 500 TL'ye, konut desteği 25 bin TL'ye çıkarıldı. Eşler, her iki destekten ayrı ayrı yararlanıp toplamda 65 bin lira hibe alabiliyor...

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

Devlet evlilik hayali kuranlara kolaylık sağlamaya devam ediyor.  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nca ailelerin ev sahibi olabilmeleri için Mayıs 2016'da başlatılan 'Konut Hesabı ve Devlet Katkısı' uygulaması yapılan son düzenlemeyle daha da cazip hale geliyor. 

Ayrı ayrı yararlanılıyor

Güneş'te yer alan habere göre; Konut alacak gençlere devlet katkısında üst limit 25 bin TL'ye çıkarıldı. Böylece 5 yıl boyunca 80 bin TL biriktiren, ev alırken devletten 25 bin TL karşılıksız para alacak. Bu düzenlemeden çiftler ayrı ayrı faydalanarak, 25'er bin TL alabilecek. 'Konut Hesabı ve Devlet Katkısı' uygulamasında sistemde en az 3 yıl kalma şartı bulunuyor. 

Yüzde 25 destek

Eski yönetmelikte 3 yıl kalanlar yatırdığı paranın yüzde 15'ini, 4 yıl kalanlar yüzde 18'ini ve 5 yıl kalan da yüzde 20'sini alabiliyordu. Anck yapılan bu yeni düzenlemeyle, 5 yıl ve daha uzun süre kalanlar en fazla yüzde 25'i kadar destek alabilecek.

7 bin 500 TL'ye çıktı

Çeyiz desteği de 5 bin TL'den 7 bin 500 TL'ye çıkarıldı. Çiftler bundan ayrı ayrı yararlanıp tutarı ikiye katlayabilecek. Böylece toplamda 65 bin lira devlet desteği elde edilebilecek.

 

İlk kez ev alacaklara konut desteği 25 bin TL'ye çıkarıldı!
 

pus