06 / 07 / 2022

Evlenmeyi düşünenler dikkat! Bu fiyatları gördükten sonra kararınız değişebilir

Evlenmeyi düşünenler dikkat! Bu fiyatları gördükten sonra kararınız değişebilir

Düşen alım gücü ve artan fiyatlarla birlikte evlenmek hayal oldu. Mobilya ve beyaz eşyalardaki dokuz taksit seçeneği artık yetmiyor. Taksitler 24 ay olacak mı? İşte detaylar…Artan enflasyon rakamlarıyla birlikte yuva kurmak da zor hale geldi. Evlenecek olan çiftler ev kurmanın imkanını taksitli alışverişlerde bulundu. Hesaplamalar yapıldığında ise minimum düzeyde bir ev kurmanın maliyeti 120 bin TL’yi buldu.

Zaten alım gücü düşük ve fiyatların yüksek olmasının yanı sıra beyaz eşya ve mobilyanın en fazla dokuz taksit olması da çiftleri zor duruma sokuyor.

Dünya Gazetesi’nden Leyla İlhan ise Doğanlar Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Mobilya ve Yatak Sanayicileri Derneği (MOYSAD) Derneği Başkan Vekili Davut Doğan ile konuştu.

 Evlenmeyi düşünenler dikkat! Bu fiyatları gördükten sonra kararınız değişebilirSorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.