Evlere `beyaz` fırsat

Evlere `beyaz` fırsat

Yeni evlenecek ya da beyaz eşyasını değiştirecek olanlara firmalar binbir çeşit fırsat sunuyor. Bol taksit ve indirimli kampanyalarda, hediye uygulamaları da dikkat çekiyor.
Beyaz eşya sektöründe faaliyet gösteren firmalar, binbir çeşit fırsat kampanyaları uyguluyor. Tüketicilere cazip avantajlar sunan firmalar, iç pazarda yaşanan daralmayı kampanyalar ile aşmayı planlıyor. Türkiye Beyaz Eşya Sanayicileri Derneği (TÜRKBESD) Genel Koordinatörü Rıfat Öztaşkın, 2007'de birçok sektör gibi beyaz eşya sektörünün de zor bir süreçten geçtiğini söyledi.


'SEKTÖR BU YIL % 5-6 BÜYÜR'


Beyaz eşyada yüzde 6-7 oranında piyasa kaybı yaşandığını belirten Öztaşkın, "Firmalar da 2007 kayıplarını gidermek için birbiri ardına kampanyalar düzenliyor ve tüketiciye cazip fiyatlar sunuyor" dedi. Öztaşkın, bu yıl sektörün yüzde 5-6 dolaylarında bir büyüme göstereceğini tahmin ettiğini kaydetti. Firmaların kampanyalarında, 'eskisini getir yenisini ucuza al', 'şimdi al sonra öde', 'peşin fiyatına taksit' gibi uygulamalar dikkat çekiyor.


Soğutucu alana TV indirimli


Bosch, ay sonuna kadar sürecek kampanyasında, No-frost soğutucu alanlara Philips 82 ekran Ambilight LCD TV'yi 2 bin 799 YTL yerine bin 799 YTL'ye sunuyor. Peşin fiyatına 6 taksit imkanı sunulan kampanyada ayrıca Bonus kart sahiplerine +6 taksit uygulanıyor. Bosch, Sevgililer Günü için, katı meyve sıkacağı, kahve değirmeni, mutfak terazisi gibi hediye alternatifleri sunuyor.


Buzdolapları bulaşık da yıkıyor!


Vestel, ocak ayı kampanyası ile 7.5 kilogramlık Vestel Intraton çamaşır makinelerini 5 kilogramlık çamaşır makinesi fiyatına indirdi. Kullanıcılar böylece, her yıkamada yüzde 50 daha fazla çamaşır yıkama avantajı elde ediyor. Vestel'den A enerji sınıfı ve çevre dostu R600 gazı kullanan Cool serisi buzdolabı satın alan tüm kullanıcılar ise Hera 7002 bulaşık makinesine sahip olacak.


Ödemeleri erteliyor


Beko çamaşır makinesi veya buzdolabı alanlara, 55 ekran TV hediye ediliyor veya bilgisayarlar indirimli sunuluyor. Tüm ürünlere de Axess'e +8 taksit uygulanıyor ve ödemeler Mart 2008'de başlıyor. Başka bir kampanyada ise ankastre fırın, ocak ve davlumbaz 990 YTL'ye sunuluyor.


'Eski beyaz eşyanı getir yenisini ucuza al'


Arçelik, eski buzdolabını getirene 300 YTL'ye varan, çamaşır makinesini getirene 250 YTL'ye varan, fırınını getirene 225 YTL'ye varan, bulaşık makinesini getirene de 100 YTL varan indirim uygulayarak, yenileriyle değiştiriyor. No-frost veya çamaşır makinesi alana da, 55 ekran TV hediye ediliyor. 72 ekranı ise 199 YTL'ye alınabiliyor.


4 kampanya birden


Siemens 4 kampanya birden düzenliyor. Ankastre fırın, ocak ve davlumbazdan oluşan setler, bin 159 YTL'den başlıyor. Bulaşık makinesi, çamaşır makinesi veya fırından herhangi 2'sini alanlara 500 YTL indirim uygulanıyor. Nofrost alanlar Philips LCD TV'yi indirimli alıyor. Taksit fırsatları da sunuluyor.


ÖZLEM KAMER