25 / 05 / 2022

Eyüp İslambey Caddesi'nde ilk kazma Mayıs'ta vuruluyor!

Eyüp İslambey Caddesi'nde ilk kazma Mayıs'ta vuruluyor!

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, İslambey Caddesi'ni, herkese örnek bir prestij cadde haline getirecek çalışmanın başlangıç tarihi ile ilgili esnaf ve vatandaşlarla istişarede bulundu.
Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, İslambey Caddesi'ni, herkese örnek bir prestij cadde haline getirecek çalışmanın başlangıç tarihi ile ilgili esnaf ve vatandaşlarla istişarede bulundu. Yaklaşık 8 ay sürmesi beklenen çalışmanın başlangıç tarihi, kimsenin mağdur olmaması için yapılan istişareyle belirlendi. Yapılan görüşme sonucu caddeye ilk kazmanın mayıs ayında vurulması kararlaştırıldı. Çalışma tamamlandığında ise İslambey Caddesi en son teknoloji kullanılarak inşa edilecek altyapısı, cep otoparkları, geniş yaya kaldırımlarıyla göz kamaştıracak bir hale gelecek.


AK Parti Eyüp İlçe Başkanı Süleyman Aykaç'ın da katıldığı toplantıda Başkan Remzi Aydın, öncelikle İslambey Caddesi'nde yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi. Başkan Aydın caddenin altına İSKİ tarafından 12 metre çaplı bir kanal yapılacağını belirterek, “Kanalın her iki tarafına küçük kanallar eklenecek. Çok ciddi bir yatırım. 150 yıl boyunca birçok sorununu halledecek bir çalışma olacak. Yeraltında kanalizasyon, yağmur suyu, elektrik hatları, İGDAŞ, telefon hatları, yer üstünde ise kaldırımı, otoparkıyla yepyeni, modern bir cadde olacak.” dedi.


Başkan Aydın, çalışma bittiğinde ise caddenin çok güzel olacağının altını çizerek konuşmasına şöyle devam etti:


ÖRNEK TEŞKİL EDECEK


“Aydınlatmasıyla, geniş yaya kaldırımlarıyla, cep otoparklarıyla prestij cadde olacak. Altyapı olarak, dünyanın en ileri sistemi neyse burada da aynısı olacak. Pırıl pırıl, harika bir cadde olacak. Çalışma tamamlandığında artık bu caddeye bir daha kazma vurulmayacak. Ben bunun sözünü vermiştim, inşallah bu sözü yerine getirmiş olacağım. İlla sıkıntı yaşayacağız ama bunu en az külfetle, en az zararla nasıl yaparız, bunun kararını sizlerle birlikte vereceğiz.


HEP BİRLİKTE KARAR VERECEĞİZ


Kazı ve inşaat süreci 7 - 8 ay sürebilir. Caddede yaya trafiği çalışacak ancak araçlar ilerleyemeyecek. Teknik olarak caddenin trafiğe kapatılması şartı ortaya çıkınca bunu mahalle sakinlerimizle, esnafımızla istişare etmek istedim. Çalışmaların başlama tarihine hep birlikte karar vereceğiz. Çünkü sizler burada yaşıyorsunuz daha iyi biliyorsunuz.”


MAYIS AYINDA İLK KAZMA VURULACAK


Özellikle kış aylarında yağışlarla birlikte caddenin çamur olmasının olumsuzluk yaşatacağını ifade eden vatandaşlar ise çalışmanın yazın yapılmasının herkes için daha iyi olacağını belirtti. Yaz aylarında birçok esnafın ve vatandaşın tatilde olması sebebiyle nüfusun azalacağına da dikkat çeken vatandaşlar, böylelikle çalışmalardan daha az etkilenileceğini, okulların da kapalı olması sebebiyle trafik konusunda daha az sorun yaşanacağını söyledi.


Başkan Aydın'ın, esnaf ve mahalle sakinleri ile yaptığı istişare neticesi çalışmaların mayıs ayında başlaması yönünde ortak karara varıldı.


Toplantı ardından ise Başkan Aydın, İslambey Caddesi ile çevre sokaklarda dolaşarak esnaf ve dernek merkezlerini ziyaret etti.Eyüp Belediyesi