Facebook Silikon Vadisi'nden taşınan çalışanının maaşını kesecek!

Facebook Silikon Vadisi'nden taşınan çalışanının maaşını kesecek! Facebook Silikon Vadisi'nden taşınan çalışanının maaşını kesecek!

Facebook'un CEO'su Mark Zuckerberg, çalışanlarının Silikon Vadisi dışında hayatın daha ucuz olduğu bölgelere taşınmaları durumunda maaşlarından kesinti yapılacağını açıkladı...Uzaktan çalışma süresince Facebook'un merkezi Silikon Vadisi'nden yaşamanın daha ucuz olduğu yerlere taşınanların maaşları kesleceği açıklandı. Taşındığını belirtmeyen personelin Silikon Vadisi'nde olmadığı belirlendiğinde ceza uygulanacak.

Koronavirüs salgınından dolayı pek çok şirket evden çalışmaya başladı. Dünya devi firmaların büyük bir bölümü kısa süre içerisinde ofise geri dönmeyi planlamıyor. Hatta Mastercard'tan dün yapılan açıklamada ‘aşı bulunana kadar' ofise dönülmeyeceği belirtildi.

Sözcü'de yer alan habere göre; Facebook'un CEO'su Mark Zuckerberg ise çalışanlarına seslendiği bir videoda çalışanların California, Silikon Vadisi dışında hayatın daha ucuz olduğu bölgelere taşınmaları durumunda maaşlarından kesinti yapılacağını açıkladı.

Zuckerberg Silikon Vadisi'nden taşındığını şirkete belirtmeyen ve yaşamın daha ucuz olduğu yerlere taşınan çalışanlara yaptırımlar uygulanacağını belirtti. 

ŞİRKETİN YÜZDE 50’Sİ EVDEN ÇALIŞACAK

Zuckerberg, “Önümüzdeki 5 veya 10 yıl içerisinde şirketin yüzde 50'sinin evde çalışacağını tahmin ediyoruz” şeklinde konuştu.

Facebook’un patronu aynı zamanda uzaktan işe alma koşullarını iyileştirmeye çalıştığını ve uzaktan iş mülakatları üzerine çalıştıklarını dile getirdi.