Fatih Vani Dergâhı Semt Konağı'nın inşaatı tamamlanıyor!

Fatih Vani Dergâhı Semt Konağı'nın inşaatı tamamlanıyor!Fatih Belediyesi tarafından hayata geçirilen Vani Dergâhı Semt Konağı'nın inşaatı tamamlanıyor.


 

Fatih Seyit Ömer Mahallesi'nde hayata geçirilen Vani Dergâhı Semt Konağı’nda Bilgi Evi, Muhtarlık, Çok Amaçlı Salon, Bilgisayar Sınıfı, Kütüphane, Etüt Merkezi ve PTT vatandaşların hizmetine sunulacak.

Fatih Belediyesi'nde yer alan habere göre, bodrum kat, zemin kat ve bir normal kattan meydana gelen  betonarme yapının toplam alanı 1061 metrekare. Kaba inşaatı çatı aşamasına kadar tamamlanmış olan binada çatı imalatlarına devam ediliyor. Yapı içerisinde kaba sıva ve alçı sıva çalışmaları tamamlanarak, boya işlerine başlandı. Yapının dış cephede ise pencere montajları, kaba sıvası ile dış cephe kaplaması tamamlanarak, boya aşamasına geçildi. Bilgi Evi olarak kullanılacak olan yapıda; etüt odaları ve dersliklere ek olarak, PTT ve çok amaçlı salon da bulunuyor.

Fatih Belediye Başkanı Hasan Suver, çalışmaları tüm hızıyla devam eden Vani Dergâhı’nı ziyaret ederek, yerinde incelemeler yaptı.