30 / 06 / 2022

Fatih Yücelik kimdir?

Fatih Yücelik kimdir?

Türk Çimento'nun yeni başkanı Fatih Yücelik kimdir? Fatih Yücelik daha önce hangi görevlerde bulunmuştur? İşte Fatih Yücelik'in biyografisi...Türk Çimento'nun yeni başkanı Fatih Yücelik kimdir? Fatih Yücelik daha önce hangi görevlerde bulunmuştur? İşte Fatih Yücelik'in biyografisi...

Fatih Yücelik kimdir?

Siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler bölümünden mezun olan Fatih Yücelik, iş yaşamına İstanbul’da yönetici adayı olarak başladı. Kariyerini inşaat sektöründe üst düzey yönetici olarak sürdüren Yücelik, Aşkale Çimento, Sançim ve Kavçim markaları ile Türk Çimento Sanayinin önde gelen kuruluşlarından olan Erçimsan Holding’in Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve İcra Kurulu Başkanlığı’na devam ediyor.

Profesyonel deneyimleri dışında sivil toplum kuruluşlarında da çalışan Fatih Yücelik, Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Doğu Anadolu Fahri Konsolosluğu, Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası (ÇEİS) Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürüyor.

Fatih Yücelik, TÜRKÇİMENTO’nun 24. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine getirildi. 

Fatih Yücelik, Türk Çimento'nun yeni başkanı oldu!