Fatsa'nın nazım imar planı sürecinde sona gelindi!

Fatsa'nın nazım imar planı sürecinde sona gelindi!

Ordu’nun büyükşehir statüsüne geçmesiyle birlikte vizyonuna uygun planlama çalışmaları yürüten Büyükşehir Belediyesi, Fatsa'nın nazım imar planı çalışmalarında sona geldi.Ordu’nun büyükşehir statüsüne geçmesiyle birlikte vizyonuna uygun planlama çalışmaları yürüten Büyükşehir Belediyesi, 1 yıldır hazırlığını sürdürdüğü Fatsa ilçesinin nazım imar planı çalışmasında sona geldi.

 

ÇALIŞMALAR 1 YILDIR YÜRÜTÜLÜYORDU

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi 2016 yılı Aralık ayı olağan meclis gündemine alınan “1/5.000 Ölçekli Revizyon Nazım İmar Planı” çalışması kapsamında, Büyükşehir Belediyesi ve Fatsa Belediyesi idari ve teknik personellerinin katılımıyla toplantı gerçekleştirildi.

 

Ordu’nun nüfus bakımından üçüncü büyük ilçesi olan Fatsa’da imar planının sürdürülebilir ve sağlıklı yürütülmesi kapsamında bir yıldır devam eden nazım imar planı çalışmasında sona gelen ekipler, plan sürecinde yaklaşık 1.330,73 hektar büyüklüğündeki planlama alanında kentin fiziksel durumunun tespitine yönelik arazi çalışmaları yaparak jeolojik ve jeoteknik etüt raporları ve nüfus projeksiyonları hazırladı.

 

FATSA’NIN GELECEK VİZYONU BELİRLENECEK

 

Fatsa ilçesinin kentsel gelişimine yön verecek nazım imar planı, Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi’nde onaylandıktan sonra ilana çıkarılarak vatandaşın bilgisine sunuldu. Nazım imar planı, 23 Şubat – 24 Mart tarihleri arasında askıda kalacak.

 Ordu Büyükşehir Belediyesi