02 / 10 / 2022

Fed'in faiz kararına kripto para piyasası ne tepki verecek?

Fed'in faiz kararına kripto para piyasası ne tepki verecek?

FED’in faiz kararını açıklamasına negatif yönde cevap veren Bitcoin’de (BTC) tekrar bir düşüş olup olmayacağı merak konusu.Küresel piyasalarda enflasyon yükselişini sürdürürken hükümetler ve merkez bankaları da enflasyonla mücadele edebilmek için çeşitli yollara başvuruyor.

Yükselen enflasyonla mücadele eden Amerika Merkez Bankası (FED) da parasal sıkılaşmaya gitti ve FED, enflasyon yükseldikçe faiz artış hızını giderek yükseltti.

Son toplantıda faiz oranında 75 baz puanlık artış yapan FED bugün aylık faiz kararını açıkladı. FED, beklentileri karşılayarak 75 baz puanlık artış kararı aldıklarını açıkladı

Fed in faiz kararına kripto para piyasası ne tepki verecek?

FED’in faiz kararını açıklamasına negatif yönde cevap veren Bitcoin’de (BTC) tekrar bir düşüş olup olmayacağı merak konusu.

Kriptocular ikiye bölündü
Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Geri Dön