Fenerbahçe Token resmen piyasada: Anında tükendi!

Fenerbahçe Token resmen piyasada: Anında tükendi!

Fenerbahçe Kulübü’nde yeni gelir yaratma konusuna ilişkin çalışmalar devam ederken, kripto para borsası Paribu ile “Fenerbahçe Token” anlaşmasına resmen imza atıldı.Fenerbahçe Kulübü’nde yeni gelir yaratma konusuna ilişkin çalışmalar devam ederken, kripto para borsası Paribu ile “Fenerbahçe Token” anlaşmasına resmen imza atıldı.

Sözcü Gazetesi'nde yer alan habere göre; Fenerbahçe Token, Etherum blokzincirinde üretilen bir “utility token” şeklinde piyasaya resmen sunuldu. Token sahipleri marş seçimi ve forma tasarımından tesislerdeki bölümlerin isimlerine kadar farklı konularda karar verici olabilecek. Fenerbahçe Token, Fenerbahçe sporcularıyla, teknik heyetiyle ve yöneticileriyle tanışma fırsatının yanı sıra özel kurgulanmış stat ve tesis turlarına katılma imkanı da sunacak. 

Fenerbahçe Token resmen piyasada: Anında tükendi!

30 SANİYEDE TÜKENDİ

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ve Paribu CEO’su Yasin Oral’ın katılım gösterdiği basın toplantısında, Fenerbahçe Token’in piyasaya girmesinden sınra ‘Seçenek 2’ olarak satışa çıkarılan 30 Türk Lirası değerindeki 500 bin adet (15 milyon TL) Token 30 saniyede tükendi. Paribu CEO’su Yasin Oral, “Bu arada Seçenek 2 30 saniyede tükenmiş” dedi, Başkan Ali Koç bu durum karşısında oldukça şaşkın kaldı ve “Nasıl olur ya! Haksızlık, daha biz alamadık” ifadelerini kullandı. Kısa bir süre sonra tekrar söz alan Oral, 15 Türk Lirası değerinde satışa sunulan 20 milyon ‘Seçenek 1’ Token’ların da bitmek üzere olduğuna dikkat çekti ve “Seçenek 1 de bitmek üzereymiş. Sanırım basın toplantısı bitmeden hepsi bitecek” dedi, Başkan Ali Koç “Ciddi misin?” diye konuştu.

Fenerbahçe Token resmen piyasada: Anında tükendi!

Başkan Koç, “Tabii burdan elde edeceğimiz gelirin 3’te 1’i mevzuat gereği harcama limitlerine pozitif etki yapacaktır. Hayalimiz ilerde maaş bütçelerinin bir kısmını tokenlarla karşılamak” şeklinde konuşarak Fenerbahçe Token’den kazanılacak gelirlerin transfer limitlerini etkileyebileceğini belirtti. Fenerbahçe Token'ın maksimum arzı 190 milyon 700 bin FB olacak.

Kripto para yatırımcıları dikkat! İşte en büyük risk!