Fethi Turgut'un imar kurnazlığı

Fethi Turgut'un imar kurnazlığıİBB Başkanı Kadir Topbaş'ın imar danışmanı ve İDO Yönetim Kurulu Üyesi Fethi Turgut'un Yalova Armutlu'da gayrimenkul zengini olduğu ortaya çıktı.


Armutlu'da büyük bir kısmı imara kapalı olan, deniz kıyısındaki bir arsayı da 90 bin TL'ye satın alan Turgut, iki ayda imara açtırdığı arazinin fiyatını da 500 bin TL'ye yükseltti.
Fethi Turgut, 31 Ekim 2006'da satın aldığı yaklaşık bin metrekarelik arsanın imar hakkını artırmak için 28 Aralık 2006'da Armutlu Belediyesi'ne başvurdu. Turgut, dilekçesinde Yılandar mevkiinde bulunan arsasının büyük bir kısmının planlarda" Bölge Otopark Alanı" olarak görüldüğünü ve inşaat yapılacak alan kalmadığı gerekçesiyle arsasının imara açılmasını istedi.
Turgut kendi parseline 500 metre uzaklıktaki "orman arazisi" içine alınmasını istedi. Turgut'un başvurusu, bir hafta sonra belediye meclis gündemine alınarak, hiçbir değişiklik yapılmadan kabul edildi. Meclis kararının ardından Turgut arsaya yarım milyon TL değerinde 4 katlı bir villa inşa etti.
Cumhuriyet