06 / 10 / 2022

Fi Side Bahçeşehir'in inşaatı yeniden başladı!

Fi Side Bahçeşehir'in inşaatı yeniden başladı!

Esenyurt'taki Fi-Yapı inşaatında yük asansörünün düşmesi sonucu 3 işçinin ölümüyle sonuçlanan kazadan sonra Fi Side Bahçeşehir'in inşaatı durdurulmuştu, Fi Yapı yaptığı son açıklamada Fi Side Bahçeşehir'in inşaatının yeniden başladığını duyurdu. 

Esenyurt'taki Fi-Yapı inşaatında yük asansörünün düşmesi sonucu 3 işçinin ölümüyle sonuçlanan kazadan sonra Fi Side Bahçeşehir'in inşaatı durdurulmuştu. Fi Yapı yaptığı son açıklamada Fi Side Bahçeşehir'in inşaatının yeniden başladığını duyurdu.

 

İşte Fi Yapı tarafından yapılan o açıklama:

 

Fi Side Bahçeşehir in inşaatı yeniden başladı!

 

 

2016 sonuna kadar tamamlanması planlanıyor

Esenyurt'ta yaşanan kazadan sonra yazılı bir açıklama yapan Fi Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan yaptığı açıklamada; İnşaat çalışmalarına kısa süre sonra başlayacaklarını ve yıl sonuna kadar projeyi tamamlayacaklarını söylemişti. 

 

2012'de teslim edilecekti

Esenyurt Fi Side projesinin 2012 Haziran'da teslim edilmesi gerektiğini söyleyen ve 5 Nisan 2015 tarihinde Esenyurt Fi Side satış ofisi önünde protesto gösterisi gerçekleştiren Fi Side mağdurları tarafından seçilen Fi Side Dayanışma Platformu temsilcileri 9 Nisan ve 8 Eylül 2015 tarihinde de Fi Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan ile görüşüp projeleri hakkında bilgi almışlardı. Son olarak Büyükçekmece Adliyesi'ne giderek Fi Yapı hakkında suç duyurusunda bulunan temsilciler gelişmeleri yakından takip edeceklerini belirtmişti.

 

 

 

 

 

 

Ceren YÖRÜK/Emlakkulisi.com

 

 
Geri Dön