Fi Side mağdurları seslerini duyurmaya çalışıyor!

Fi Side mağdurları seslerini duyurmaya çalışıyor! Fi Side mağdurları seslerini duyurmaya çalışıyor!

İstanbul Esenyurt’ta Fi Yapı’ya ait Fi Side projesinin yarım kalması sebebiyle 3 bin 200, diğer şehirlerle birlikte toplam 5 bin 500 kişi mağdur oldu.

İstanbul Esenyurt’ta Fi Yapı’ya ait Fi Side projesinin yarım kalması nedeniyle mağdur olan vatandaşlar eylemler yaparak seslerini duyurmaya çalışıyor. Maket üzerinden satışına 2009’da başlanan ve yaklaşık 10 yıldır bitirilemeyen Fi Side projesinin Esenyurt ayağındaki mağdur sayısı 3 bin 200 olarak açıklandı. 

Yeni Asya Gazetesi'nde yer alan habere göre Kırşehir’de ve birkaç farklı bölgede de aynı firmaya ait projenin mağdurları bulunuyor. Toplamda Fi Yapı mağduru 5 bin 500 kişi var. Mağdurlar seslerini yetkililere duyuramayınca proje alanına çadır kurarak eylem yapmaya başladılar. Tapularını aldıklarını fakat evlerinin bir türlü tamamlanmadığını belirten konut mağdurları seslerinin duyulmasını istiyorlar. Aileleriyle kurdukları çadırlara gelen konut mağdurları, yıllardır yaşadıkları haksızlığın giderilmesini istiyor.

15 Temmuz darbe girişimi sonrası tutuklanan proje sahibi Fikret İnan bir süre sonra serbest bırakıldı. İnan’ın mal varlığı Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na (TMSF) geçtiği için mağdurların muhatabı artık TMSF olarak belirtiliyor. Esenyurt Fi Side projesinin mağdurlarından İzzet Yazıcı TMSF’nin kendilerine beklemeleri gerektiğini söylediğini, fakat hiçbir işlem yapılmadığın söylüyor.


Yazıcı, “Şimdi yine seçimler var, yine TMSF anlaşma yaptığını söylüyor. Seçim öncesi bizleri uyutmak taktiği” diyor. Fi Side projesinin tamamlanmaması nedeniyle mağdur olan vatandaşlar Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Şişli binası önünde de eylem yapmıştı. Esenyurt’taki, toplam konut mağduru sayısının 40 bine ulaştığı iddia ediliyor.

Fi Side mağdurlarından yardım çığlığı!

Fi Side mağdurları çadırlı eylem başlattı!