Çukurova Balkon

Fi Yapı mağdurları 9 Aralık'ta toplanıyor!

Fi Yapı mağdurları 9 Aralık'ta toplanıyor! Fi Yapı mağdurları 9 Aralık'ta toplanıyor!

Fi Yapı’ya ait Fi Side projesinin yarım kalması sebebi ile mağdur olan vatandaşlar geçtiğimiz günlerde başladığı eylemlerine ara vermeden devam ediyorlar. Fi Yapı mağdurları 9 Aralık Pazar günü Fi Side proje alanı önünde toplanacaklar. 


Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!


İstanbul Esenyurt’ta Fi Yapı’ya ait Fi Side projesinin yarım kalması ile birlikte binlerce aile mağdur oldu. Maket üzerinden satışına 2009’da başlanan ve yaklaşık 10 yıldır bitirilemeyen Fi Side projesinin Esenyurt ayağındaki mağdur sayısı 3 bin 200 olarak belirtiliyor. 

Fi Yapı mağdurları seslerini duyurmak için proje alanına çadır kurarak eylem yapmaya başladılar. Fi Yapı mağdurları şimdi yeni bir eyleme hazırlanıyorlar. Fi Yapı mağdurları 9 Aralık Pazar günü saat 14:00'da Fi Side proje alanı önünde toplanacaklar. 

Konut mağduru sayısının 30 bine ulaştığı Esenyurt'ta  Fi Yapı mağdurları seslerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a duyurmak istiyor. Yoğun çileler çeken Fi Side mağdurları ağır provokasyona ve hak gaspına rağmen sağduyudan kopmama kararı aldılar ve haklarını aramya devam ediyorlar. 

Fi Yapı patronu Fikret İnan ve dönemin belediye başkanı Necmi Kadıoğlu’nun ortaklaşa güvence, teminat, referans verdiği, iddialı, süslü reklam kampanyaları ile kandırıldıklarını iddia eden mağdurlar evlerine kavuşmak istiyor.