Fi Yapı mağdurları 9 Aralık'ta toplanıyor!

Fi Yapı mağdurları 9 Aralık'ta toplanıyor!Fi Yapı’ya ait Fi Side projesinin yarım kalması sebebi ile mağdur olan vatandaşlar geçtiğimiz günlerde başladığı eylemlerine ara vermeden devam ediyorlar. Fi Yapı mağdurları 9 Aralık Pazar günü Fi Side proje alanı önünde toplanacaklar. 


İstanbul Esenyurt’ta Fi Yapı’ya ait Fi Side projesinin yarım kalması ile birlikte binlerce aile mağdur oldu. Maket üzerinden satışına 2009’da başlanan ve yaklaşık 10 yıldır bitirilemeyen Fi Side projesinin Esenyurt ayağındaki mağdur sayısı 3 bin 200 olarak belirtiliyor. 

Fi Yapı mağdurları seslerini duyurmak için proje alanına çadır kurarak eylem yapmaya başladılar. Fi Yapı mağdurları şimdi yeni bir eyleme hazırlanıyorlar. Fi Yapı mağdurları 9 Aralık Pazar günü saat 14:00'da Fi Side proje alanı önünde toplanacaklar. 

Konut mağduru sayısının 30 bine ulaştığı Esenyurt'ta  Fi Yapı mağdurları seslerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a duyurmak istiyor. Yoğun çileler çeken Fi Side mağdurları ağır provokasyona ve hak gaspına rağmen sağduyudan kopmama kararı aldılar ve haklarını aramya devam ediyorlar. 

Fi Yapı’nın patronu Fikret İnan, İstanbul ve Kırıkkale’deki 10 projenin 8 tanesini teslim etti. Fi Yapı'nın Kırıkkale projesinin yüzde 80'lik kısmı, 10. proje olan Bahçeşehir Fi Side projesinin ise yüzde 65'lik kısmı tamamlandı. İki şantisinde de eksik imalat olan Fi Yapı'nın 10 projede toplam 11 bin konutu bulunuyor. Bu konutlardan 6 bin 850 tanesi tamamlandı.

Fi Yapı mağdurları 9 Aralık

Fi Yapı mağdurları 9 Aralık

Fi Yapı mağdurları 9 Aralık

Fi Yapı mağdurları 9 Aralık