Çukurova Balkon

Fi Yapı Kırıkkale mağdurları dernekleşiyor!

Fi Yapı Kırıkkale mağdurları dernekleşiyor! Fi Yapı Kırıkkale mağdurları dernekleşiyor!

Türkiye’nin bazı bölgelerinde olduğu gibi Kırıkkale’de de konut yaparak hak sahiplerini mağdur eden Fi Yapı’nın çok sayıda konutu hak sahiplerine teslim edilmeyi bekliyor. Kırıkkale’de de bulunan hak sahipleri, hukuki mücadelesini dernekleşme yolunda ilerletecek.


Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!Türkiye’nin bazı bölgelerinde olduğu gibi Kırıkkale’de de konut yaparak hak sahiplerini mağdur eden Fi Yapı’nın çok sayıda konutu hak sahiplerine teslim edilmeyi bekliyor. Kırıkkale’de de bulunan hak sahipleri, hukuki mücadelesini dernekleşme yolunda ilerletecek.


YETKİLİLER BİZİM SESİMİZİ DUYSUN


FETÖ soruşturmaları kapsamında hakkında soruşturması bulunan ve mal varlıklarının bir bölümüne devletin el koyduğu Fi Yapı sahibi Fikret İnan’ın, geçmiş yıllarda başlattığı ve günümüzde hala teslim edemediği konutların mağdurları bir araya geldi. ‘Daire Sahipleri Dayanışma Derneği’ adı altında Kırıkkale başta olmak üzere; İstanbul, Sakarya ve çeşitli bölgelerdeki konut mağdurları haklarını arıyor.


KONUTLARINI TESLİM EDEMEDİ


İnşaat sektöründe son yılların en büyük iflas davalarından biri Fi Yapı’nın davası oldu. Fi Yapı’nın patronu Fikret İnan, İstanbul, Sakarya ve Kırıkkale’deki projelerinden yaklaşık 20 bin daire için vatandaşlardan para toplayıp projelere başlamasına karşın bunları bir türlü teslim edememişti.  2012’de mahkemeye başvurup iflas erteleme talebinde bulunan İnan’ın şirketi Fi Yapı’ya mahkeme üç ayrı kayyum atamıştı. O günden bugüne dairelerini teslim alamayan vatandaşlar tarafından açılan davaların sürüyor.


HAK SAHİPLERİ TAPU İSTİYOR


Tokatlılar Derneğinde toplanan mağdurlar şirketin TMSF’ye devredilmesini ve tapularının verilmesini istediler. Bu kapsamda dernek kurmak istediklerini söyleyen Fi yapı mağdurları bu şekilde seslerini daha çok duyuracaklarını ifade ettiler. Kırıkkale’de ve Türkiye’de Fi yapı konutlarından ev sahibi olmak için hayal kuran vatandaşlar Fi yapı sahibi Fikret İnan’ın Fetö davasından gözaltına alınmasından dolayı mağdur olduklarını söylediler.


MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ


İstanbul, Sakarya ve Kırıkkale projelerinden yaklaşık 20 bin konut alan vatandaşlar dernek kurmak için girişimlere başlayacaklarını söylediler. Fi yapı mağdurları adına bir açıklama yapan Sedat Saygılı, “Bu toplantıya geldiğiniz için hepinize çok teşekkür ederim. Öncelikle burada belki de Fi yapı da 1 dairesi de olan var.”


HEPİMİZ ÇÖZÜM BEKLİYORUZ


“10 dairesi de hiç fark etmez. Sonuçta hepimiz mağduruz. Bizim mücadelemizi daha iyi gerçekleştirmek için acilen bir dernek kurmamız gerekiyor. Biz arkadaşlarımızla beraber gerekli araştırmaları yaptık. Sizin de görüşlerinizi alarak derneğimizin ismi Fi yapı mağdurları derneği olacak ve sesimizi bu dernek sayesinde daha yükseklere çıkaracağız’’ dedi.İl Gazetesi