Fi Yapı mağdurlarına müjde!

Fi Yapı mağdurlarına müjde! Fi Yapı mağdurlarına müjde!

Sıcak bir yuva hayali kurarak aldıkları evlerine kavuşamayan Fi Yapı Kırıkkale mağdurları Fi Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan'la görüştü. Peki dev buluşmada neler konuşuldu?


FETÖ soruşturmaları kapsamında hakkında soruşturması bulunan ve mal varlıklarının bir bölümüne devletin el koyduğu Fi Yapı sahibi Fikret İnan’ın, geçmiş yıllarda başlattığı ve günümüzde hala teslim edemediği konutların mağdurları bir araya geldi. Fi Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan'la görüşen konut mağdurları haklarını arıyor.

16 Temmuz 2013 tarihinde iflas erteleme kararı verilen Fi Yapı'nın mağdur ettiği vatandaşlar Fikret İnan'la yaptıkları görüşmeden memnun ayrıldı. Fİ Yaka Kırıkkale mağdurlarından Bekir Erdem, Türkiye'nin ilk ve tek emlak haberleri sitesi Emlakkulisi.com'a yaptığı açıklamada dev buluşmanın detaylarını paylaştı.

Fikret İnan'ın kendilerine mahkemenin şirketleri geri vereceğini ve suçunun olmadığını söylediğini dile getiren Erdem, evlerin 2020 ve 2021'de teslim edileceğini kaydetti. Sıcak bir yuva hayali kurarak aldıkları evlerine kavuşma kararı alan Fi Yaka Kırıkkale mağdurları sağduyudan kopmama kararı aldı.

İlk etabında 10 ila 15 katlı 34 blok bulunan Fi Yaka Kırıkkale projesinin teslimlerinin 2014 yılında gerçekleştirilmesi planlanıyordu. İlk etabında 1,136 adet daire, 12 adet ticari alanın bulunduğu projede 1 oda 1 salon, 2 oda 1 salon, 3 oda 1 salon daire tipleri yer alacaktı.

Neler olmuştu?

Fi Yapı’nın patronu Fikret İnan, İstanbul ve Kırıkkale’de başladığı 10 projenin 8 tanesini teslim etti. Fi Yapı'nın Kırıkkale projesinin yüzde 80'i, 10. proje olan Bahçeşehir Fi Side projesinin ise yüzde 65'lik kısmı tamamlandı. İki şantiyesinde eksik imalat olan Fi Yapı'nın 10 projede toplam 11 bin konutu bulunuyor. Bu konutlardan 6 bin 850 tanesinin inşaatı tamamlandı.

Yaşanan bu süreçte seslerini duyurmak isteyen Fi Yapı mağdurları onlarca kez eylem yaptı. Fi Side projesinin Esenyurt ayağındaki mağdur sayısı 3 bin 200 olarak belirtiliyor. 

Konut mağduriyeti TBMM gündeminde!

Ceren YÖRÜK/Emlakkulisi.com