Fikirtepe mağdurları evsiz kalınca şantiyeye çadır kurdu!

Fikirtepe mağdurları evsiz kalınca şantiyeye çadır kurdu! Fikirtepe mağdurları evsiz kalınca şantiyeye çadır kurdu!

Sorunlarına çözüm bekleyen Fikirtepe kentsel dönüşüm mağdurları hem evsiz kaldı hem de kira yardımı alamıyor...İstanbul Fikirtepe'deki kentsel dönüşüm mağdurlarının sorunu hala çözülemedi. Mağdurlar çözüm bekliyor. Hürriyet'ten Gülistan Alagöz'ün haberine göre; Pana Yapı tarafından Fikirtepe'de başlatılan projeler yaklaşık 2 yıldır durmuş vaziyette. Firma buna gerekçe olarak finansman sıkıntısını gösteriyor. Ancak firmayla anlaşan hak sahiplerinin evleri yıkıldı ve yenisi de yapılmadı. Vatandaşlar kira yardımı da alamıyor. Aileler kamudan yardım bekliyor. 1000 aile firmanın projeleri tamamlamasını bekliyor. Mağdur aileler seslerini duyurmak için bir proje alanına çadır kurdu. 

Çadır kuran mağdurlardan Mehmet Karataş, evli ve 2 çocuk babası. Karataş mağduriyetini şu sözlerle anlattı; "Bayram geldi, evsiz kaldık, 2 çocuk okutuyorum, eşim işsiz, müteahhit işi terk etti, bir yıldır kira alamıyorum, artık gücüm kalmadı. Eskiden riskli de olsa bir evim vardı şimdi ortada kaldım. Aç susuz kalıp ev sahibi olmuştuk biri gelip yılların emeğini aldı. 6 aydır kiramı ödeyemiyorum, evimi boşaltmak zorundayım. Çadırda kalmaktan başka çarem yok" Karataş ailesi çadırını Brooklyn Dream adlı projenin şantiye alanına kurdu. 

Vatandaş, Pana Yapı’nın şirketi olan ve dönüşüm projelerini yapan Selimoğlu İnşaat hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Şirketin sahibi Raci Şaşmaz ise şirketinin eski yetkililerini dolandırıcılıkla suçladı ve onlar hakkında duyurusunda bulundu. Gözaltına alınan yöneticiler serbest bırakıldı.