Finike Kent Meydanı'nın imar planları bakanlığa iletildi!

Finike Kent Meydanı'nın imar planları bakanlığa iletildi! Finike Kent Meydanı'nın imar planları bakanlığa iletildi!

Yatırımlarına hız kesmeden devam eden Finike Belediyesi'nin hazırladığı kent meydanı alanına ait dolgu imar planı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na iletildi.
Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi’nin Finike'ye yeni bir bir kent meydanı kazandırmak için başlattığı çalışmalar aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda Finike Belediyesi'nin hazırladığı kent meydanı alanına ait dolgu imar planı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na iletildi. Başkan Geyikçi, Finike halkına müjdeli haberi verebilmek amacıyla bakanlıktan gelecek haberi beklemeye başladı. Kent meydanı alanına ait dolgu imar planının Bakanlık tarafından onaylanmasından sonra çalışmalar daha da hızlanacak.

Başkan Geyikçi, seçim çalışmaları sırasında ilçenin kent meydanı ihtiyacına dikkat çektiğini ve göreve gelmesinden sonra bu vaadini yerine getirmek için çalışmalara başladığını söyledi. Bu çerçevede alanda inceleme yaparak bir dolgu imar planı hazırlandığını dile getiren Başkan Geyikçi, “Dolgu imar planı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na iletildi. ‘Finike’ye Yakışır’ bir kent meydanı için Bakanlıktan yanıt bekliyoruz” dedi.
Başkan Geyikçi, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan yanıt beklerken, bir taraftan da alanda hayata geçirmeyi düşündüğümüz avan proje ile ilgili çalışmalarımız sürüyor. Halkımızı şeffaf ve katılımcı belediyecilik anlayışımız çerçevesinde süreç ile ilgili bilgilendirmeye devam edeceğiz. Projemiz tamamlandığı zaman projeyi halkımıza sunup, gerekli bilgilendirmeleri yapıp, değerlendirmelerini alacağız. Hedefimiz ‘Finike’ye Yakışır’ bir projeyi ilçemize, halkımıza kazandırmaktır” şeklinde konuştu.