10 / 08 / 2022

Flo’dan yeni mağaza zinciri!

Flo’dan yeni mağaza zinciri!

Ziylan Grubu’nda yenilikler bitmiyor. Türkiye’de 120 mağazaya ulaşmış durumda. Grup şu sıralar yepyeni bir konsept ile yepyeni yeni bir mağaza zinciri kurmak için çalışıyor...1960’ta Ahmet Ziylan tarafından küçük bir atölyede temelleri atılan FLO Mağazacılık, bugün Türkiye ayakkabı pazarının lideri konumunda. Doğrudan 7 binin üzerinde, dolaylı olarak 30 bin istihdam sağlıyor.

Para'da yer alan habere göre; Yılda 50 milyon çift ayakkabı satışı gerçekleştiriyor. FLO markası ile yurtiçinde 365’in üzerinde, yurtdışında ise 50’nin üzerinde mağaza ile hizmet veriyor. Bünyesinde perakende markalarının yanı sıra, Kinetix, Polaris, Lumberjack, Butigo, Dockers by Gerli gibi lider ayakkabı markaları bulunuyor. 2015’te yurtdışında ilk mağazasını açan firmanın 20 ülkede 100’ün üzerinde mağazası var. Ziylan Grubu’nda yenilikler bitmiyor. 2014’te açtıkları IN Street mağazaları da hızlı büyüyor. Çok markalı sneaker konseptli IN Street perakende noktaları Türkiye’de 120 mağazaya ulaşmış durumda.

Grup şu sıralar yepyeni bir konsept ile yepyeni yeni bir mağaza zinciri kurmak için çalışıyor. IN Street’te ağırlıklı spor ayakkabılar var; biraz da eşofman ve diğer spor ürünleri. Yeni mağaza zinciri Decalthon ve Intersport tarzında tüm spor birimlerine hitap edecek bir ürün yelpazesine sahip olacakmış. İlk mağazanın nerede açılacağı sır gibi saklanıyor. Ancak yeni yıla girilmeden ilk mağazanın açılışı yapılacakmış. Bu yatırım ile Ziylan Grubu, ayakkabı perakendeciliğinden sonra spor ürünleri perakendeciliğinde de iddialı olmayı hedefliyormuş…