30 / 06 / 2022

Galatasaray'a Kemerburgaz'da yeni tesis!

Galatasaray'a Kemerburgaz'da yeni tesis!

Enerji Bakanlığı’nın ruhsatını iptal ettiği Kemerburgaz'daki madencilik firması, Galatasaray'ın arazisinden tahliye edildi. Araziye sarı-kırmızılı bayrak asıldı. Bu gelişmeyle; Galatasaray’ın bazı tesislerinin Kemerburgaz’a taşınacağı görüldü. Galatasaray camiasının en önemli gündem maddelerinden biri olan ve uzun zamandır çözüm bekleyen Kemerburgaz'daki arazi için harekete geçildi. Sözcü'den Mesut Yıldırım'ın haberine göre; Enerji Bakanlığı tarafından daha önce, arazi üzerinde madencilik yapan firmanın ruhsatı iptal edilmişti. Söz konusu firma dün araziden tahliye edildi ve bölgeye Galatasaray bayrağı asıldı. Bu gelişme; kulübün bazı tesislerinin Türk Telekom Stadı'na daha yakın olan Kemerburgaz'a taşınmasını sağlayacak.

Galatasaray a Kemerburgaz da yeni tesis!

2 YILDA BİTİRİLECEK

Galatasaray’ın yeni tesislerinin yapılacağı Kemerburgaz'daki arazinin bir bölümü maden işletmesi ile çakışıyordu. Arazinin sarı-kırmızılı kulübe tahsis edilmesine karşın maden şirketi, araziyi terk etmemiş ve süreç uzamıştı. Tahliyeden sonra arazi, Milli Emlak tarafından boş olarak teslim alınacak ve spor tesisinin kuruluşu amacıyla gereken çalışmalara başlayabilmesi için Galatasaray'a devredilecek. Sarı-kırmızılı kulüp Kemerburgaz tesislerini 2 yıl içinde tamamlamayı hedefliyor. 

Galatasaray a Kemerburgaz da yeni tesis!

BAŞKAN CENGİZ NE DEMİŞTİ?

Başkan Mustafa Cengiz, konuya ilişkin şu açıklamalarda bulunmuştu:

“Burayı devlet bize tahsis etti. Karşılığında da Riva, Florya ve Mecidiyeköy alındı. Galatasaray, Türkiye'nin en büyük camiası. Bir an evvel adaletin ve hukukun emrini yerine getirsinler. Devleti karşıya almak çok yanlıştır. Karar çıktığı anda pandemiye rağmen Kemerburgaz arazisini yapacağız. Büyükçekmece'de de bir arazimiz var. Onu da amatörlere yapacağız ya da tam tersi olacak. Uzun zamanda değil kısa bir zamanda bu olacak.”

Galatasaray'a Riva piyangosu!