Gayrimenkul fiyatları artacak mı?

Gayrimenkul fiyatları artacak mı? Gayrimenkul fiyatları artacak mı?

Onursal Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Onur Öngün, "Hükümet kurulur ve güven ortamı tesis edilirse ülke ekonomisi Gezi olaylarının öncesine döner, arsa-tarla fiyatları 6 ay gibi kısa bir sürede yüzde 30-40 artar" dedi.Haziran ayında gerçekleşen genel seçimlerin ardından hükümetin kurulamaması yabancı yatırımcıları olduğu kadar yerli yatırımcıları da korkuttu, önünü göremeyen yatırımcılar nakitte kalmayı tercih ederken, Onursal Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Onur Öngün, bu tür kriz ortamlarının çok büyük fırsatları da beraberinde getirdiğine işaret etti. 


Mevcut durumda alım kararları beklemede olsa da cazip yatırım fırsatlarının kaçırılmaması gerektiğini anlatan öngün, "Piyasalardaki belirsizlik seçimlerin ardından dağıldığında zor zamanda yaptığınız yatırım 'altın yumurtlayan tavuk' a dönüşebilir. 


Kaldı ki böyle dönemlerde elinde nakit olanların pazarlık oranları daha yükselebiliyor. Seçim öncesinde yatırım yapmak isteyenlerin ilk seçeneği arsa ve tarla gibi gayrimenkuller, ardından konut olmalı. Ancak alımların cazibesi yüksek olsa da önlerini göremedikleri dönemlerde çok ciddi borçlar altına girmemeleri gerekiyor. 


Toplam maliyetin yüzde 60'ı ceplerinde olmadan adım atmasınlar" dedi. 1 Kasım'ın ardından ortaya çıkacak siyasi tablonun ve hükümetin ne kadar çabuk kurulacağının sektör açısından çok büyük önem taşıdığının altını çizen Öngün, "Hükümet kurulur ve güven ortamı tesis edilirse ülke ekonomisi Gezi olaylarının öncesine döner, arsa-tarla fiyatları 6 ay gibi kısa bir sürede yüzde 30-40 artar. Bu dönemde alıp kenara atacağınız bir arsa hayatınız için dönüm noktası olabilir" uyarısında bulundu. 


Posta Ankara