Gayrimenkul sektörü gençlerin yeni gözdesi!

Gayrimenkul sektörü gençlerin yeni gözdesi! Türkiye’de işsizliğin yanı sıra üniversite mezunu çalışmayan sayısı dikkat çekiyor.  Turyap Franchise Müdürü Sezer İkizoğlu gayrimenkul pazarlama  sektörüne dair gençlere sağlanan avantajları değerlendirdi.


Türkiye İstatistik Kurumu işsizlik verilerine göre toplam işsiz sayısı 3 ,5 milyona yakın... 15-24 yaş aralığındaki  genç nüfusta ise bu oran yüzde 19. hal böyleyken işverenler de yeni mezunlardan en az 2-3 yıllık iş  tecrübesi bekleyince gençler de diplomalarını bir kenara bırakıp buldukları işi kabul etmek durumunda kalıyor.

Kendi belirledikleri saat dilimlerinde çalışma imkânı sebebiyle tercih edilen gayrimenkul pazarlama  sektörüne dair gençlere sağlanan avantajları sektörün önemli aktörlerinden Turyap Franchise Müdürü Sezer İkizoğlu şöyle değerlendirdi; 

“Daha önceleri emekli mesleği olarak görülen emlak danışmanlığı son yıllarda pek çok farklı sektörden kişiyi bünyesini kattı, sektörde artan eğitim seviyesi sebebiyle mesleğimizi gençler arasında da popüler iş kollarından birine dönüştü. Türkiye genelinde yer alan 330 temsilcimizin yaklaşık yüzde 20’si 30 yaş altı bireylerden oluşuyor. Turyap’ın  gençler arasında tercih edilme sebepleri arasında ilk olarak minimum sermaye ile kendi işinin sahibi olma imkanını sayabiliriz. Gençler tez canlıdır emlak pazarlama sektörü de zaten tam olarak bunu ister o nedenle  tek bir işlemle tüm yatırımı geri alabilme olanağı da cezbedici bir unsurdur. Ekonominin her türlü hareketinde gayrimenkul sektöründen işlemler devam eder. Marka çatısı altında faaliyet göstererek marka bilinirliği ile ispat sürecinden sıyrılma, eğitim desteği ile gerekli tüm sektörel bilgileri edinebilme ve hazır portföy ile işlem hacmini arttırma avantajını da eklemek gerekir.”