Gayrimenkul sektöründe dijital imza dönemi!

Gayrimenkul sektöründe dijital imza dönemi!

REMAX Türkiye, gayrimenkul alım-satım ve kiralama süreçlerini uçtan uca dijitalleştirmek hedefiyle Dijital İmza Projesi’ni hayata geçirdi...


Salgının etkileri artıkça gayrimenkul sektörü de dijitalleşmeye yönelmeye başladı. REMAX Türkiye, alım-satım, aracılık veya yer gösterme gibi sözleşmelerin telefon veya tablet üzerinden kolaylıkla imzalanmasına imkan sunuyor. 

REMAX Türkiye, gayrimenkul alım-satım ve kiralama süreçlerini uçtan uca dijitalleştirmek için Dijital İmza Projesi’ni hayata geçirdi. Dijitalleşme adımıyla beraber REMAX, müşterilerinin imzalaması gereken alım-satım, aracılık veya yer gösterme gibi sözleşmeleri mail yoluyla ileterek herhangi bir cep telefonu veya tablet üzerinden imzalanmasına imkan sunuyor.

Gayrimenkul sektöründe dijital imza dönemi!

Salgına karşı aldıkları tedbirleri inovasyon ile bir araya getirdiklerini aktaran REMAX Türkiye Bölge Direktörü Murat Goldştayn, “Özellikle koronavirüs salgınının etkili olduğu bu dönemde adım attığımız Dijital İmza Projesi ile mülk sahibi, kiracı veya alıcının bir araya gelmeden sözleşmeleri uzaktan imzalayabilmesini sağladık. Böylelikle temassız bir şekilde emlak sözleşmelerinin tamamlanmasını ve gayrimenkul işlemlerinin her koşulda devam etmesine imkan tanıdık“ diye konuştu. 

Sanal ev turuyla konut satışı yapıldı

“Evde Kalın” çağrısına teknolojik olarak hızlıca ayak uydurmak için adımlar atan REMAX dijital imza dışında satılık veya kiralık evler için de sanal turlar yapılıyor. Geçtiğimiz hafta sanal tur üzerinden ilk ilk konut satışının gerçekleştirdiklerini belirten Murat Goldştayn şöyle konuştu: 

“Özellikle satılık mülklerin sanal tur için çekimlerini yaparak dijital pazarlama yöntemleriyle alıcılara ulaşması için yoğun emek sarfediyoruz. Önceki hafta ofislerimizden biri gerçekleştirdiği sanal tur neticesinde dijital satış sözleşmesini alıcıya göndererek, dijital imzanın alınmasını sağladı ve satış işlemlerinin başlatılmasına olanak sağladı. Acil konut ihtiyaçlarına temassız emlak süreciyle destek veriyoruz ancak salgın sonrasında da bu dijitalleşmenin ciddi avantajlar sunacağını öngörüyoruz.” 

Gayrimenkul değerleme sektörü yüzde 19,29 büyüdü!

Koronavirüs 'Web-Tapu'yu yaygınlaştırdı!