Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu Tekirdağ Valiliğine teslim edildi!

Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu Tekirdağ Valiliğine teslim edildi!

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Gazi Mustafa Kemal ortaokulu yapılan törenle Tekirdağ Valiliğine teslim edildi.Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından 11 ilçeye 11 okul projesi kapsamında Çerkezköy ilçesi Kızılpınar Mahallesinde yaptırılan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Gazi Mustafa Kemal ortaokulu yapılan törenle Tekirdağ Valiliğine teslim edildi.


Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan'ın yanısıra Tekirdağ Milletvekilleri Candan Yüceer, Faik Öztrak, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ile ilçe Belediye Başkanları, Çerkezköy Kaymakamı', Genel sekreter Oral Karakaya, Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Gürcün ile birçok davetlinin hazır bulunduğu devir teslim töreninde konuşan Tekirdağ Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Tekirdağ Milletvekilleri Faik Öztrak, Candan Yüceer ve Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak'a Milli Eğitime verdiği destek için teşekkür ettiler.


 Devir Teslim töreninde konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak 11 ilçeye 11 okul projesinde  2. okulu  teslim etmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek "En son 2 okulumuz kaldı. Marmara Ereğlisi ve Saray'daki okulların da ihalesi bitti, yakında temellerini atacağız. Böylece 11 okulu tamamlayacağız.  Okul projelerinin dışında bakım, onarım ve yardım da yaptık, yapmaya devam ediyoruz. Camilerimize de yardım yaptık, 2 adet Cem evi yapıyoruz. Büyükşehir olarak her türlü desteği vermeye devam edeceğiz. Tekirdağ'ın nüfusu her geçen gün artıyor. Göç nedeniyle Tekirdağ'ın tamamının 5 bin öğrencilik dersliğe ihtiyacı var. O nedenle mutlaka ve mutlaka hayırseverlerin ve hepimizin  eğitime katkıda bulunmamız gerekiyor. Çünkü insana  yapılan yatırım en büyük yatırımdır. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak vermiş olduğumuz sözleri birer birer yerine getirmenin mutluluğu içeresindeyiz. Çok yakında da 20-25 adet ihale ve temel atma töreni yapacağız. Kızılpınarın altyapısını tamamlayacağız. Alt yapı bittikten sonra da  yaz aylarında yolları da yaparak Kızılpınarı herkesin arzuladığı güzel yaşanılabilir bir yer haline getireceğiz. Yakın zamanda da Çerkezköy'de Kültür Sarayının temelini atacağız. Tekirdağ'ın tamamında ne söz verdiysek hepsinin yerine geldiğini göreceksiniz. Kazanan Tekirdağ olsun, kazanan halkımız olsun" dedi.


 Temeli 02 Nisan 2016 yılında Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da katılımıyla atılan, yaklaşık 2,7 milyon liraya mal olan ve 2016-2017 eğitim öğretim yılında eğitime başlayan 21 derslikli Büyükşehir Belediyesi Gazi Mustafa Kemal  Ortaokulu'nun okulun devir teslim protokolüne Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan ile Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak imza attı.Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi